Cezary Kulesza komentuje mecz Albania - Polska

Cezary Kulesza zabrał głos po zwycięstwie reprezentacji Polski nad Albanią (1:0). - Za nami mecz w bardzo trudnych warunkach, ale najważniejsze są dziś trzy punkty - napisał prezes PZPN we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Pierwsza część gry spotkania Polski z Albanią było bardzo wyrównana. W drugiej części gry Polacy z czasem zyskiwali kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i w końcu dopięli swego w 77. minucie. Do bramki Albańczyków trafił Karol Świderski, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Klicha. Po bramce dla Polski spotkanie zostało przerwane na ponad 15 minut z powodu zachowania albańskich kibiców. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 1:0.

Zobacz wideo Engel: Mam szacunek do piłkarzy, z którymi awansowałem na MŚ. Jak trzeba było bić się na pięści to biliśmy się na pięści

Tuż po meczu głosu zabrał Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Mamy to! Za nami mecz w bardzo trudnych warunkach, ale najważniejsze są dziś trzy punkty, reszta schodzi na dalszy plan. Gratulacje dla zespołu, a szczególne brawa dla Karola Świderskiego, którego rozwój miałem okazję śledzić z bliska przez kilka lat. Brawo, walczymy dalej! - napisał we wpisie opublikowanym na Twitterze tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Karol Świderski podczas wywiadu"Tak że kończymy". Bohater reprezentacji Polski uciekł z boiska [WIDEO]

El. MŚ 2022. Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie: (wszystkie ekipy mają po osiem meczów):

  1. Anglia - 20 pkt, bilans bramkowy 24:3
  2. Polska - 17 pkt, 25:8
  3. Albania - 15 pkt, 11:7
  4. Węgry - 11 pkt, 13:12
  5. Andora - 6 pkt, 4:22
  6. San Marino - 0 pkt, 1:32

Eliminacje MŚ 2022. Jak wygląda sytuacja w 'polskiej' grupie po meczu Albania - PolskaTak wygląda sytuacja w grupie po meczu Albania - Polska! Kluczowa wiadomość

Zwycięstwo nad Albanią znacznie poprawiło sytuację reprezentacji, gdyż awans do barażów zależy tylko od nas. W tym momencie mamy dwa punkty przewagi nad Albanią, która w listopadzie zagra z Anglią na wyjeździe oraz z Andorą u siebie. Reprezentację Polski czeka z kolei wyjazdowy mecz z Andorą oraz domowe spotkanie z Węgrami. 

Więcej o: