Piotr Zieliński brutalnie oceniony. "To prosty chłopak, bez większych ambicji"

Legenda reprezentacji Albanii Igli Tare w rozmowie z Przeglądem Sportowym podkreslił, że Albania nie boi się Polski i ma piłkarzy grających w lepszych klubach. Dostało się też Piotrowi Zielińskiemu. - To prosty chłopak, nie ma większych ambicji, aby być wejść na najwyższy poziom - mówi

Polska gra we wtorek mecz o życie w el. MŚ w Katarze. Nasza sytuacja w grupie jest dość klarowna, bo porażka de facto eliminuje nas z walki o baraże już w październiku. Z kolei zwycięstwo oznacza niemal prostą drogę do gry w kolejnej rundzie eliminacji. Polacy są faworytami tego meczu, ale jak przypomnimy sobie mecz w Warszawie, to można się zacząć niepokoić. Tam kadra wygrała 4:1, chociaż każdy z nas pamięta, że wynik był o wiele lepszy od gry, a tamten mecz był prawdopodobnie najgorszy za kadencji Paulo Sousy i mieliśmy w nim masę szczęścia. 

Zobacz wideo

"Albańczycy grają w lepszych klubach"

Albańczycy po drugim zwycięstwie z Węgrami zyskali dużo pewności siebie i nie boją się Polaków. Ba, - Igli Tare, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Albanii zauważa, że Albańczycy grają w lepszych klubach niż Polacy, szczególnie w linii defensywy.  

Tak ma wyglądać skład Polski na Albanię. Rewolucja w meczu o życieTak ma wyglądać skład Polski na Albanię. Rewolucja w meczu o życie

- Nasi piłkarze grają nawet w lepszych klubach niż Polacy, występują we Włoszech, w Hiszpanii czy w Anglii. Nasi bramkarze grają w Serie A, obrona też jest bardzo mocna - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Igli Tare, obecnie dyrektor sportowy Lazio.

Mocna opinia ws. Piotra Zielińskiego. "Nie ma większych ambicji"

Mocno dostało się za to Piotrowi Zielińskiego, bo dyrektor sportowy Lazio uważa, że piłkarz nie wykorzystuje swojego potencjału. - Oczywiście, że macie Robert Lewandowskiego, który jest najlepszym napastnikiem świata, a Zieliński to świetny pomocnik, który może grać na absolutnie najwyższym poziomie. On sam nie wie, jak jest dobry. To prosty chłopak, nie ma większych ambicji, aby wejść na najwyższy poziom. Jak to się zmieni, będzie jednym z najlepszych pomocników świata. Ma wszystko, aby to osiągnąć - dodaje Tare.

Tak wygląda sytuacja w Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie tuż przed meczem o życie. Polska pod ścianą

I dodaje: Szczęsny też jest bardzo dobrym bramkarzem. Zresztą wielu waszych piłkarzy gra we Włoszech, stąd dobrze ich znam. Kamil Glik to doświadczony obrońca. Wiem, że obecnie występuje w drugoligowym Benevento, ale to cały czas ważny zawodnik. Znam też Karola Linetty’ego czy Bartosza Bereszyńskiego.

Więcej o: