Polityczny skandal po meczu el. MŚ. "FIFA musi zareagować gwałtownie!"

Po meczu el. MŚ 2022 między Szwajcarią a Irlandią Północną (2:0), doszło do skandalu. Nieznany mężczyzna założył na plecy Xherdana Shaqiriego kurtkę, żeby wykorzystać gwiazdę szwajcarskiej reprezentacji do celów politycznych.

Reprezentacja Szwajcarii znakomicie spisała się w sobotę. Zespół Murata Yakina wygrał na własnym stadionie z Irlandią Północną 2:0 po bramkach Zubera i Fassnachta. Szwajcarzy tym samym tracą trzy punkty do prowadzących w grupie C Włochów, mą jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Zobacz wideo

Skandal po meczu Szwajcarii w el. MŚ 2022

Po meczu doszło do skandalicznej sceny. Gdy Xherdan Shaqiri udzielał wywiadu, podszedł do niego jeden z kibiców i założył na jego plecy kurtkę. I choć gest wydawał się niegroźny, Shaqiri zorientował się, że na kurtce znajduje się logo UCK, czyli Armii Wyzwolenia Kosowa. Szwajcar uśmiechnął się i zdjął kurtkę, po czym kontynuował rozmowę.

 

San Marino reaguje na mecz z Polską. Zdanie o Lewandowskim usuniętoSan Marino reaguje na mecz z Polską. Zdanie o Lewandowskim usunięto

Fakt, że mężczyznę założył kurtkę właśnie na plecy Shaqiriego nie jest przypadkowy. Szwajcar urodził się w Kosowie, jednak jeszcze jako dziecko przeniósł się do Szwajcarii. Były piłkarz Liverpoolu latem przeniósł się do Olympique Lyon za sześć milionów euro.

Serbowie żądają surowej reakcji ze strony UEFA

Cała sytuacja z Shaqirim sprawiła, że Serbowie żądają reakcji ze strony FIFA. "FIFA musi zareagować gwałtownie i ukarać Szwajcarski Związek Piłki Nożnej. Pozwolił na skandaliczną scenę, nie zabezpieczając odpowiednio stadionu" - napisał serbski "Kurir". Szwajcarska federacja przekazała już informację, że mężczyzna został zatrzymany, przesłuchany. Nałożono już także na niego zakaz stadionowy.

Łukasz Fabiański: Wszystko Łukasz Fabiański: Wszystko "puściło"

Shaqiri w reprezentacji Szwajcarii rozegrał już 97 spotkań, w których zdobył łącznie 26 bramek. W eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze zagrał w trzech z pięciu spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Więcej o: