"Jak co roku od 16 lat. Czekam na wiadomość". Szczęsny pożegnał Fabiańskiego z wielką klasą

Reprezentacja Polski wygrała 5:0 z San Marino w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze. To spotkanie było także pożegnaniem z kadrą Łukasza Fabiańskiego, który schodząc z boiska, otrzymał głośną owację. Swojego wieloletniego rywala pożegnał także Wojciech Szczęsny we wzruszającym wpisie na Instagramie.

Reprezentacja Polski kontynuuje walkę o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza kadra zmierzyła się po raz drugi z reprezentacją San Marino i zwyciężyła 5:0. Bramki dla naszej kadry zdobyli Karol Świderski, Tomasz Kędziora, Adam Buksa i Krzysztof Piątek. Jedna bramka to samobój obrońcy gości Cristiano Brolliego. 

Zobacz wideo "Prawdziwą wartość Łukasza Fabiańskiego poznamy, jak zabraknie go w polskiej bramce"

Zgodnie z oczekiwaniami sobotnie spotkanie od samego początku toczył się pod dyktando Polaków, którzy całkowicie dominowali nad amatorami z San Marino. Goście grali bardzo ostro, ale częste faule to jedyne momenty, w których zaznaczali swoją obecność na boisku. Kilkukrotnie ratował ich natomiast bramkarz Elia Benedettini, który obronił kilka groźnych strzałów między innymi Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Fabiański Fabiański ujawnia, co zrobił po decyzji ws. Szczęsnego. "Ogromna frustracja"

Wojciech Szczęsny pożegnał Fabiańskiego. "Dziękuję za każdą wspólną chwilę"

Sobotnie spotkanie było pożegnaniem z kadrą Łukasza Fabiańskiego. Licznik występów 36-letniego golkipera w narodowych barwach zatrzymał się na 57. Z San Marino wystąpił od początku, ale w 57. minucie opuścił boisko przy głośnej owacji Stadionu Narodowego. Po meczu swojego wieloletniego rywala pięknymi słowami pożegnał Wojciech Szczęsny

Cezary Kulesza Prezes PZPN wyróżnił trzech piłkarzy. "Nie strzelił, ale był bardzo aktywny"

- Łukaszu, długa ta nasza wspólna droga…raz Ty, raz ja i tak na zmianę, ale dzisiaj dzień jest tylko twój. I choć Twoja skromność nie pozwoli ci się do tego przyznać, to wiedz, że dla tej reprezentacji byłeś wyjątkowy, tak jak dla mnie wyjątkowa była rywalizacja z tobą. Dziękuję za każda wspólną chwilę i za bycie motywacja do ciężkiej pracy! P.S. Jak co roku od 16 lat, 18 kwietnia czekam na wiadomość - napisał na Instagramie bramkarz Juventusu. 18 kwietnia Szczęsny obchodzi urodziny.

 
Więcej o: