Szokujący skład reprezentacji Polski na mecz el. MŚ z San Marino! Sousa namieszał

Paulo Sousa ogłosił skład reprezentacji Polski na mecz z San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. W wyjściowej jedenastce jest kilka zmian w porównaniu do potencjalnie najsilniejszego składu.

Już o 20:45 reprezentacja Polski rozegra siódmy mecz w eliminacjach do mistrzostw świata. Tym razem drużyna Paulo Sousy zagra w Warszawie z San Marino. We wrześniu wygraliśmy na wyjeździe 7:1. Jak będzie tym razem? Sousa podał już nazwiska zawodników, którzy rozpoczną to spotkanie.

Zobacz wideo "Wokół kadry Sousy zrobiło się spokojniej. Te mecze trzeba wygrać"

Zgodnie z zapowiedziami w bramce zacznie Łukasz Fabiański. Dla doświadczonego bramkarza będzie to ostatni występ w reprezentacji Polski. Po Euro 2020 Fabiański ogłosił zakończenie kariery w kadrze. Chociaż nie został powołany na wrześniowe mecze, to teraz w kadrze się znalazł, by właśnie w sobotę pożegnać się z zespołem i kibicami.

Zawalił się budynek mieszkalny w BatumiTragedia przed meczem el. MŚ. Są ofiary. Federacja nie chciała grać, ale do gry weszła FIFA

Sousa zaskoczył składem na San Marino

Zdecydowanie większym zaskoczeniem jest dalsza część składu. Trójkę stoperów stworzą Michał Helik, Robert Gumny oraz Tomasz Kędziora. Na lewym wahadle zobaczymy rewelacyjnie spisującego się w Ligue 1 Przemysława Frankowskiego, a na prawym Przemysława Płachetę Norwich, dla którego będzie to pierwszy występ w tym sezonie.

W środku pola znaleźli się Mateusz Klich, Karol Linetty i Kacper Kozłowski, dla którego będzie to pierwszy występ od pierwszej minuty w reprezentacji Polski. Duet napastników stworzą zaś Robert Lewandowski oraz Karol Świderski.

Stadion Śląski zadebiutował w nowej roli. Kibice czekali prawie dwa lataStadion Śląski zadebiutował w nowej roli. Kibice czekali prawie dwa lata

Co ciekawe w kadrze na mecz nie ma Wojciecha Szczęsnego. Rezerwowymi bramkarzami są Łukasz Skorupski i Radosław Majecki.

Skład Polski na mecz z San Marino: Łukasz Fabiański - Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora - Przemysław Płacheta, Kacper Kozłowski, Mateusz Klich, Karol Linetty, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski, Karol Świderski.

Więcej o: