Kolejna wielka zmiana w PZPN. Wiadomo, kto zastąpi Basałaja

Aleksandra Rosiak, w przeszłości m.in prowadząca w TVP programy "Pytanie na śniadanie" oraz "Kawa czy herbata", zastąpi Janusza Basałaja w PZPN na stanowisku dyrektora komunikacji i mediów - poinformował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Aleksandra Rosiak z TVP była związana od 2004 roku. Początkowo pracowała w TVP Wrocław, a także prowadziła polsko-niemiecki magazyn 'Kowalski i Schmidt". Telewidzom najbardziej znana jest jednak z późniejszych lat pracy, kiedy była m.in. gospodynią "Kawy czy herbaty" oraz "Pytania na śniadanie".

Zobacz wideo Kulesza: Dlaczego wygrałem? Trzeba pytać delegatów. Boniek: Polska piłka ma we mnie przyjaciela

Trzy lata temu Rosiak zniknęła jednak z anteny telewizji publicznej. W marcu wirtualnemedia.pl informowały, że została dyrektorem departamentu komunikacji i PR oraz rzecznikiem prasowym Sieci Badawczej Łukasiewicz, gdzie odpowiadała za działania informacyjne i wizerunkowe podejmowane przez Sieć. Prowadziła też poranny program "Pierwsze śniadanie w TOK-u" w radiu TOK FM. A teraz ma pracować w PZPN, gdzie zastąpi Janusza Basałaja, o czym w piątek rano na Twitterze poinformował jako pierwszy dziennikarz Krzysztof Stanowski.

To kolejna zmiana w PZPN

Basałaj od listopada 2012 roku był w PZPN szefem departamentu mediów i komunikacji. To były szef sportowych redakcji Canal+, TVP czy Orange Sport, a także prezes Wisły Kraków, gdy ta zdobywała mistrzostwo Polski (2004/2005). Do PZPN trafił niedługo po rozpoczęciu pierwszej kadencji Zbigniewa Bońka. I razem z Bońkiem odchodzi. Pod koniec września - kilka tygodni po wyborach na nowego prezesa, które wygrał Cezary Kulesza - portal meczyki.pl jako pierwszy informował, że Basałaj wraz z początkiem października także opuści siedzibę PZPN przy Bitwy Warszawskiej.

Piszemy także, bo Basałaj to kolejny bliski współpracownik Bońka, który pożegnał się z PZPN. Wraz z byłym prezesem odeszli ze związku już m.in. sekretarz generalny Maciej Sawicki (został prezesem Kanału Sportowego), doradca Piotr Burlikowski, a z funkcją dyrektora sportowego pożegnał się także Stefan Majewski oraz Dariusz Pasieka, który przestał być szefem szkoły trenerów w Białej Podlaskiej.

Rosiak z wykształcenia jest specjalistką ds. stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Wrocławski). Prywatnie - jak czytamy na stronie lukasiewicz.gov.pl - interesuje się motoryzacją i sztuką, pasjonuje ją międzynarodowa polityka. Do tego lubi jeździć na rowerze, na nartach i spacerować. Kocha Bałtyk i hamaki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.