Oficjalnie: PGE Narodowy będzie miał patrona. "Legenda polskiego futbolu"

Od niedzieli 10 października patronem stadionu PGE Narodowy w Warszawie będzie wybitny trener Kazimierz Górski. Wtedy też odbędzie się oficjalna ceremonia "Święta Piłki Nożnej" - informuje Polska Agencja Prasowa.

Stadion Narodowy w Warszawie został wybudowany w latach 2008-2011 w miejscu Stadionu Dziesięciolecia przed rozpoczęciem Euro 2012. Stadion oficjalnie otwarto 29 stycznia 2012 roku, a trzy lata później sponsorem tytularnym obiektu została Polska Grupa Energetyczna. Długo jednak stadion nie miał swojego patrona.

Zobacz wideo Zmiany na Stadionie Narodowym. Ile kosztuje murawa? Suma robi wrażenie

Kazimierz Górski zostanie patronem PGE Narodowego. Oficjalna ceremonia w najbliższą niedzielę

Polska Agencja Prasowa informuje, że stadion PGE Narodowy od niedzieli 10 października będzie miała patrona. Zostanie nim wybitny trener Kazimierz Górski, który w latach 1971-1976 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. W 2014 roku przed stadionem stanął pomnik trenera, natomiast dalsze działania nie były realizowane z powodów finansowych. W czerwcu 2012 roku została przegłosowana sejmowa uchwała nt. patrona Stadionu Narodowego.

"W 2014 roku pojawił się pomnik, który przypomina kibicom wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera, dlatego też postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiego futbolu. Podejmujemy zatem wyzwanie popularyzowania etosu, który Kazimierz Górski reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym" - powiedział Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego w oficjalnym komunikacie.

Oficjalna ceremonia odbędzie się w niedzielę 10 października podczas "Święta Piłki Nożnej" na stołecznym stadionie. W planie całej imprezy jest m.in. mecz pokazowy pomiędzy kadrowiczami Jerzego Engela i przedstawicielami polskiego parlamentu. Wejście na imprezę jest bezpłatne.

Więcej o:
Copyright © Agora SA