Tak będzie wyglądało pożegnanie Fabiańskiego. Wyjątkowy mecz kadry

Polscy kibice będą mieli okazję oficjalnie pożegnać Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz zakończył karierę reprezentacyjną po Euro 2020, ale dopiero na najbliższą sobotę Polski Związek Piłki Nożnej przygotował specjalną oprawę dla tego wydarzenia.

Według informacji portalu meczyki.pl oficjalne pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z reprezentacji Polski zostanie przeprowadzone przy okazji meczu eliminacji MŚ, w którym zespół Paulo Sousy zagra z San Marino. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 października o godz. 20:45. Były bramkarz biało-czerwonych zagra po raz ostatni i w związku z tym ma otrzymać specjalną pamiątkę wręczoną przez prezesa PZPN. Nagrody czekają również kibiców.

Zobacz wideo Takim składem Polska może zagrać z Albanią! Kołtoń zdradza szczegóły [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

Łukasz Fabiański pożegnany przy tysiącach gardeł. Organizatorzy chcą "uruchomić" kibiców

Łukasz Fabiański ma otrzymać od PZPN koszulkę z numerem "57" na pamiątkę liczby występów w narodowych barwach. Koszulka ma być wyjątkowa, ponieważ mają być na niej wyhaftowane wszystkie mecze z udziałem bramkarza. Oficjalne przekazanie ma się odbyć przed hymnami obu drużyn. Następnie zawodnik West Hamu United ma zagrać przeciwko z San Marino, a następnie zejść z boiska w asyście szpaleru wykonanego przez kolegów z boiska. 

Portal dotarł również do informacji, które mogą zaciekawić kibiców. Starcie z San Marino w eliminacjach MŚ ma być pierwszym, w którym mają być uruchamiane tłumy, a służyć temu ma podkład muzyczny. Pojawią się także animacje graficzne stymulujące doping, spiker ma wchodzić w interakcję z kibicami przed meczem, rozdane zostaną także koszulki Nike z polskim godłem, a także pokazane statystyki ze skrótami. 

Fabiański zadebiutował w kadrze w marcu 2006 roku w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. W 84. minucie zastąpił Jerzego Dudka. 36-latek był w kadrze na mistrzostwa świata w 2006 roku, Euro 2008, a przez kontuzję nie wystąpił na mistrzostwach Europy w 2012 roku, które Polacy zorganizowali z Ukrainą. Fabiański rozegrał cztery mecze na Euro 2016 i jeden na mistrzostwach świata w 2018 roku. W sumie miał 56 spotkań z orzełkiem na piersi. 26 razy w nich zachowywał czyste konto.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.