Paulo Sousa zapowiada dodatowe powołanie. Nie ma mowy, by Fabiański był rezerwowym

Dopiero we wtorek okaże się, czy Bartłomiej Drągowski będzie mógł przyjechać na zgrupowanie reprezentacji Polski. - Jeśli nie będzie mógł się pojawić, to będziemy musieli dowołać bramkarza - mówi trener Paulo Sousa.

Bartłomiej Drągowski zagrał w pierwszym składzie raz czwarty z rzędu w tym sezonie Serie A. W pierwszej połowie bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Insigne, zatrzymał też dobitkę i dopiero przy drugiej dobitce skapitulował, ale najgorsze wydarzyło się w ostatniej minucie spotkania. Przy wybiciu piłki zasygnalizował, że coś jest nie tak i przez cztery doliczone minuty walczył z bólem, ledwo będąc w stanie kopać piłkę, a w ostatnich sekundach dosłownie płakał z bólu, zakrywając twarz koszulką.

Zobacz wideo "Legia dzięki Michniewiczowi stała się europejskim klubem"

Nicola Zalewski w meczu reprezentacji Polski U20 z TahitiKolejny reprezentant Polski nie przyjedzie na zgrupowanie. "To dla niego trudny czas"

Jeśli nie będzie mógł pojawić się na zgrupowaniu, będziemy musieli kogoś dowołać bramkarza

Od razu po zakończeniu spotkania Drągowskim zajęli się lekarze Fiorentiny. - Grymas bólu na twarzy Bartłomieja Drągowskiego spowodowany był nadwyrężeniem mięśnia prostego prawego uda - poinformował na Twitterze Andrea Giannattasio, dziennikarz "RadioBruno".

Wiele wskazuje na to, że ominie go zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski, która w meczach el. MŚ 2022 zagra z San Marino u siebie i z Albanią na wyjeździe.

- Jutro dowiemy się, jak wygląda sytuacja z Drągowskim. Jeśli nie będzie mógł pojawić się na zgrupowaniu, będziemy musieli kogoś dowołać na pozycję bramkarza, dlatego że Fabiański zagra tylko przeciwko San Marino - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej trener Paulo Sousa.

Selekcjoner powołał Drągowskiego na ostatnie zgrupowanie, w którego trakcie Polska zagrała z Albanią (4:1), San Marina (7:1) oraz Anglią (1:1). 24-latek nie zagrał w żadnym z trzech spotkań, ale był na ławce rezerwowych.

Kolejny reprezentant Polski nie przyjedzie na zgrupowanie. "To dla niego trudny czas"

Nicola Zalewski to kolejny zawodnik, który nie przyjedzie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Oprócz niego nie zjawią się również Maciej Rybus oraz Arkadiusz Reca.

Mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska - Belgia. Ewa PajorFatalne informacje dla kobiecej reprezentacji Polski! "Prawdziwy szok dla nas wszystkich"

- Nicola Zalewski nie będzie w stanie być z nami. To dla niego trudny czas. Musi być z rodziną. Wspieramy go - powiedział trener Sousa.

Więcej o: