Piłkarze reprezentacji zareagowali na starania Matty'ego Casha. Dostał wiadomości

Matty Cash rozpoczął starania o polski paszport. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał portal meczyki.pl, ujawniając szczegóły, kiedy piłkarz może dostać polskie obywatelstwo oraz jaka reakcja była reprezentantów Polski, gdy się o tym dowiedzieli.

W brytyjskich mediach kwestie możliwej gry Matty'ego Casha w reprezentacji Polski poruszył dziennik "Daily Mail". W tej chwili jednak Paulo Sousa nie może jeszcze korzystać z usług obrońcy Aston Villi. 24-latek w dalszym ciągu stara się o polskie obywatelstwo. Dopiero po jego otrzymaniu mógłby występować w polskiej kadrze.

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Guti w Realu MadrytGuti rozwścieczył fanów Realu i Barcelony dwoma zdaniami. Nagła zmiana stanowiska

- W tym momencie nie chcę o nim myśleć, bo nie jest polskim zawodnikiem. Kiedy jednak otrzyma paszport, zajmę się tym tematem. Na razie jednak nie ma powodu, aby o nim dyskutować. Dziś ten piłkarz nie jest dostępny. A my nie możemy zajmować się spekulacjami - powiedział Sousa.

Później Cash w programie "Jej Wysokość Premier League" na antenie Canal+ przyznał, że zamierza ubiegać się o polski paszport i obywatelstwo. - Na razie niewiele mogę jednak zrobić. Proces trwa i mam nadzieję, że zakończy się jak najszybciej. Słyszałem, że może to potrwać miesiąc albo dwa. Mój agent prowadził rozmowy z przedstawicielami PZPN, ale dopóki nie załatwię wszystkich dokumentów, niewiele mogę mówić. Gdy się tak stanie, selekcjoner zdecyduje - wyjaśnił.

Zawodnik Aston Villi rozmawiał o tej decyzji ze swoimi najbliższymi. - Odbyłem kilka rozmów z rodziną. Dla moich dziadków byłby to zaszczyt. Na pewno marzę o grze na poziomie reprezentacyjnym. To coś, o czym myślę - dodał.

Cała procedura przyznania polskiego paszportu Cashowi może potrwać, o czym najpierw napisał portal "WP Sportowefakty". Aby zostać obywatelem Polski, musi wykonać trzy kroki. Po pierwsze: złożyć wniosek o potwierdzenie obywatelstwa, co z uwagi na korzenie piłkarza powinno być formalnością. Po drugie: przedstawić akt urodzenia przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego. A wtedy przyjdzie czas na krok trzeci, czyli wniosek o wydanie polskiego paszportu. W przypadku gracza Aston Villi placówką, która - jeśli wszystko będzie w porządku - wyda ten dokument, będzie konsulat w Londynie.

Matty Cash dostał koleżeńskie wiadomości od (przyszłych?) kolegów z kadry

Teraz meczyki.pl przedstawiły nowe szczegóły związane z dostaniem polskiego paszportu przez Anglika. "W tym tygodniu złożył już wszystkie potrzebne dokumenty w konsulacie Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie. Teraz sprawa jest w rękach polskich władz. [...]  Zapewniono nas, że wniosek jest kompletny. Nie brakuje żadnego z ważnych potwierdzeń związków Casha z Polską" - poinformował portal. 

"Jeśli tak faktycznie jest, otrzymanie przez Casha paszportu powinno być formalnością. [...] Jeśli nie będzie komplikacji, Cash powinien otrzymać dokument do końca roku. Potem decyzja o ewentualnym powołaniu będzie należeć do Paulo Sousy" - czytamy dalej na łamach serwisu, według którego wielu reprezentantów Polski miało wysłać już Cashowi budujące wiadomości dotyczące ewentualnej gry Anglika w barwach biało-czerwonych. "Niektórzy reprezentanci już nawet wysłali koleżeńskie wiadomości do 24-latka" - przekazał portal.

Joan Laporta tłumaczył się przed dziennikarzami z odejścia Leo MessiegoZwrot ws. trenera Barcelony. Wymarzony cel Laporty

Matty Cash na poziomie młodzieżowym grał w Wycombe Wanderers i FAB Academy. W 2014 roku trafił do Nottingham Forest, z którego był wypożyczony do FC Dagenham & Redbridge. Od września 2020 roku jest graczem Aston Villi. W obecnym sezonie rozegrał siedem meczów, w których strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 22 miliony euro.

Więcej o: