Alarm w kadrze Sousy. Dłuższa kontuzja! Bohater sezonu na ratunek?

Maciej Rybus jest kolejnym lewym obrońcą, który prawdopodobnie nie będzie mógł wystąpić w październikowych meczach reprezentacji Polski. "Należy postawić duży znak zapytania, czy Rybus będzie do dyspozycji Paulo Sousy - poinformował portal meczyki.pl.

W zespole prowadzonym przez Paulo Sousę problemy kadrowe są coraz większe i z gry wypadają kolejni kontuzjowani piłkarzem przed zgrupowaniem, które ma się rozpocząć 4 października.

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Wielki transfer Rakowa?! Wicemistrz Polski zainteresowany byłą gwiazdą LegiiByła gwiazda Legii może wrócić do ekstraklasy! Polski klub chce rozbić bank

Najpierw urazu doznał Arkadiusz Reca. Obrońca Spezii nie pojawi się na murawie przez 4-5 tygodni ponieważ zerwał mięsień czworogłowy. Były zawodnik Wisły Płock po raz ostatni zagrał w narodowych barwach w marcu tego roku, kiedy to biało-czerwoni mierzyli się na Wembley z Anglią. Później uszkodził łąkotkę w kolanie i przeszedł operację, przez co nie pojechał na Euro.

Maciej Rybus może nie zagrać w październikowych meczach reprezentacji Polski. "Selekcjoner zostanie z jednym nominalnym lewym obrońcą"

Teraz według informacji portalu meczyki.pl selekcjonerowi doszedł kolejny kłopot na lewej stronie obrony. Paulo Sousa prawdopodobnie nie będzie mógł również skorzystać z Macieja Rybusa, na co dzień zawodnika Lokomotiwu Moskwa. Piłkarz opuścił już trzy mecze z rzędu rosyjskiego klubu z powodu urazu. "Niespełna dwa tygodnie to wciąż niewiele czasu, dlatego należy postawić duży znak zapytania, czy Rybus będzie do dyspozycji Paulo Sousy. Jeśli zła informacja się potwierdzi, selekcjoner zostanie z jednym nominalnym lewym obrońcą - Tymoteuszem Puchaczem" - poinformował portal.  To to tyle zła informacja, że Puchacz nie gra w Unionie Berlin. Ba, nawet nie jest powoływane do kadry meczowej. 

Frankowski rozwiąże problem?

W miejsce Rybusa Sousa raczej nie zamierza powołać kolejnego zawodnika. "Będzie mógł zdecydować się na przestawienie któregoś z prawych obrońców (Tomasza Kędziorę lub Roberta Gumnego), a w bardziej ofensywnym wariancie postawić na skrzydłowego - na przykład Przemysława Frankowskiego, który w RC Lens gra na obu flankach" - czytamy dalej. Frankowski przyćmił we Francji nawet Leo Messiego i zalicza swoj najlepszy okres w karierze - więcej o nim tutaj

Dlaczego Tomasz Kędziora nie zagrał z Bayernem? Intrygująca odpowiedź piłkarzaDlaczego Tomasz Kędziora nie zagrał z Bayernem? Intrygująca odpowiedź piłkarza

W pierwszej połowie października reprezentacja Polski rozegra dwa kolejne spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. 9 października biało-czerwoni zagrają na Stadionie Narodowym z San Marino, a trzy dni później na wyjeździe z Albanią.

Paulo Sousa postanowił nie zmniejszać 29-osobowej kadry, którą ogłosił półtora tygodnia temu. Ostateczna lista zawodników, którzy zjawią się na zgrupowaniu będzie znana po najbliższych meczach klubowych w ramach krajowych lig i europejskich pucharów.

Po sześciu eliminacyjnych spotkaniach Polacy zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy I z 11 punktami na koncie. Prowadzą Anglicy (16 punktów).

Więcej o: