Kolejny piłkarz z Anglii chce grać w reprezentacji Polski. "Spełnienie marzeń"

Na Wyspach Brytyjskich jest kolejny piłkarz, który może w przyszłości grać w reprezentacji Polski. - Dla mnie powołanie byłoby spełnieniem marzeń. To, że urodziłem się w Stanach Zjednoczonych wcale nie wyklucza tego, że jestem mocno związany z Polską - powiedział bramkarz Fulhamu, Alex Borto.

W ostatnim czasie wiele mówi się o piłkarzach, którzy mają polskie korzenie i dołączyli do reprezentacji Polski - tak jak Nicola Zalewski z AS Romy lub chcieliby w przyszłości w niej występować - tu przykład Matty'ego Casha z Aston Villi. Do pomocnika i obrońcy dołączyć może bramkarz. Alex Borto to 17-letni piłkarz, który podpisał swój pierwszy kontrakt z seniorską drużyną Fulham

Zobacz wideo

Reprezentacja Polski ma następcę dla Wojciecha Szczęsnego? "Z wielką dumą reprezentowałbym Polskę"

- To, że urodziłem się w Stanach Zjednoczonych wcale nie wyklucza tego, że jestem mocno związany z Polską - powiedział Alex Borto w rozmowie z "Super Expressem". Bramkarz Fulham opowiedział o swojej historii, pochodzeniu oraz marzeniach, jakim jest m.in. gra w narodowych barwach. 

- Dla mnie powołanie do reprezentacji Polski byłoby spełnieniem marzeń. Byłbym niezwykle szczęśliwy, gdybym miał okazję zagrać z orzełkiem na piersi i na pewno z wielką dumą reprezentowałbym Polskę. Na razie za wcześnie jednak na takie dywagacje, najpierw muszę bowiem zasłużyć na powołanie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość - podsumował Borto.

screen TwitterNiebywała akcja z hitu Ligi Mistrzów! Jak Bernardo Silva tego nie strzelił?

Alex Borto bardzo sprawnie posługuje się językiem polskim zarówno w mowie, jak i w piśmie. Nauczyli go tego jego rodzice, którzy podobnie jak dziadkowie i reszta bliskiej rodziny urodzili się w Polsce, ale wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, zanim 17-latek pojawił się na świecie. W przyszłości młody bramkarz chciałby jednak zająć miejsce w składzie biało-czerwonych. 

- W reprezentacji Polski bronili i wciąż bronią naprawdę świetni bramkarze. Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Jerzy Dudek… mógłbym długo wymieniać. Traktuję ich jak wzory do naśladowania i staram się podpatrywać jak najwięcej zagrań z ich repertuaru. Stanowią także dla mnie motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy, głównie ze względu na wysokie standardy, które wyznaczyli. Mam nadzieję, że pewnego dnia zdołam im dorównać - powiedział. 

Polscy siatkarze awansowali do półfinału MŚ U-21!Polscy siatkarze w półfinale MŚ! A przegrywali już 0:2. Co za powrót!

Piłkarzem, o którym dużo się w ostatnim czasie mówi w kontekście dołączenia do reprezentacji Polski jest Matty Cash. - Staram się o polski paszport i obywatelstwo. Na razie niewiele mogę jednak zrobić. Proces trwa i mam nadzieję, że zakończy się jak najszybciej - powiedział obrońca Aston Villi w rozmowie z "Canal+Sport". 

Więcej o: