Reprezentacja Polski osłabiona! Kolejna kontuzja krzyżuje plany Paulo Sousy

Tydzień przed zgrupowaniem reprezentacji Polski Paulo Sousa dowiedział się, że nie będzie mógł skorzystać z Arkadiusza Recy. Zawodnik Spezii doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka tygodni.

W pierwszej połowie października reprezentacja Polski rozegra dwa kolejne spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. 9 października biało-czerwoni zagrają na Stadionie Narodowym z San Marino, a trzy dni później na wyjeździe z Albanią.

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Krytyka Paulo Sousy. Krytyka Paulo Sousy. "Nie nadążam za jego trybem myślenia". Ekspert chce zmian

Arkadiusz Reca nie przyjedzie na zgrupowanie polskiej kadry

Już teraz wiadomo, że Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać z Arkadiusza Recy. Jak informuje Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego", sztab medyczny Spezii wysłał do PZPN-u raport medyczny, zgodnie z którym 26-latek zerwał mięsień czworogłowy. I nie przyjedzie na zgrupowanie kadry Polski.

W wyniku kontuzji Reca nie będzie mógł trenować przez 4-5 tygodni. Były zawodnik Wisły Płock po raz ostatni zagrał w narodowych barwach w marcu tego roku, kiedy to biało-czerwoni mierzyli się na Wembley z Anglią. Później uszkodził łąkotkę w kolanie i przeszedł operację, przez co nie pojechał na Euro.

Niepewny udział w zgrupowaniu Macieja Rybusa

Arkadiusz Reca może nie być jedynym nieobecnym na najbliższym zgrupowaniu. Pod znakiem zapytania stoi również obecność Macieja Rybusa. 32-latek z powodu kontuzji opuścił dwa ostatnie ligowe spotkania Lokomotiwu Moskwa i nie wiadomo, czy zdoła się wykurować przed rozpoczęciem zgrupowania.

W związku z tym Paulo Sousa postanowił nie zmniejszać 29-osobowej kadry, którą ogłosił przed tygodniem. Ostateczna lista zawodników, którzy zjawią się na zgrupowaniu będzie gotowa po najbliższych meczach klubowych w ramach krajowych lig i europejskich pucharów.

Paulo SousaPaulo Sousa może zaskakująco łatwo odejść z reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek ujawnia

Po sześciu eliminacyjnych spotkaniach Polacy zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy I z 11 punktami na koncie. Prowadzą Anglicy (16 punktów).

Więcej o: