Nie żyje Krzysztof Zalewski, ojciec reprezentanta Polski. "Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kilka dni temu"

Nie żyje Krzysztof Zalewski - ojciec reprezentanta Polski i pomocnika AS Romy Nicoli Zalewskiego. O jego śmierci poinformował na Twitterze były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tragiczne wieści przekazał w piątkowe popołudnie były prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kilka dni temu. Jak mi jest przykro drogi Krzysztofie - napisał na swoim koncie na Twitterze zamieszczając zdjęcie zmarłego. 

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Nie żyje Krzyszof Zalewski, ojciec reprezentanta Polski Nicoli Zalewskiego. Był ciężko chory

Krzysztof Zalewski od dłuższego czasu był ciężko chory. - Mam najcięższą formę raka. Niestety, to nowotwór galopujący, z przerzutami. Po sześciu miesiącach chemioterapii było dobrze, później miałem zapaść i w ostatniej chwili mnie "wyciągnęli". Niedawno po prostu przestałem oddychać i było naprawdę groźnie - opowiadał mężczyzna w rozmowie z WP SportoweFakty

Tuż przed swoją śmiercią miał okazję obejrzeć na żywo debiut swojego syna Nicoli Zalewskiego w reprezentacji Polski. Pan Krzysztof pojawił się na wrześniowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze z San Marino. Polacy wygrali to spotkanie w Serravalle 7:1. Zalewski pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Tymoteusza Puchacza i zaliczył asystę przy jednej z bramek Adama Buksy. 

- Nawet w najskrytszych marzeniach nie myślałem, że Nicola może zadebiutować w kadrze w wieku 19 lat. Kiedyś, może, powoli tak. Ale że aż tak szybko i tak dobrze? Nie spodziewałem się tego - wyznał po tamtym spotkaniu Krzysztof Zalewski. 

Więcej o: