"Ci, których powołałem, są lepsi". Paulo Sousa szybko ucina temat

W poniedziałek opublikowano listę zawodników, którzy zostali powołani przez Paulo Sousę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Wśród powołanych po raz kolejny zabrakło zawodników Legii Warszawa. Selekcjoner został zapytany o tę kwestię w wywiadzie dla Interii. - Jesteśmy zadowoleni z piłkarzy, których powołaliśmy - skwitował selekcjoner.

Już za niecałe dwa tygodnie w Warszawie rozpocznie się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie nasi kadrowicze rozegrają dwa spotkania w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze - z San Marino (09.10) i Albanią (12.10). 

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Sousa tłumaczy się z braku powołań dla piłkarzy Legii. "Kadra jest najważniejsza"

W poniedziałek natomiast ogłoszona została szeroka lista 29 powołanych zawodników na najbliższe zgrupowanie kadry. W następny poniedziałek lista ta zostanie skrócona i wtedy ostatecznie dowiemy się, kto pojawi się w Warszawie przed meczami z San Marino i Albanią. 

Matty Cash Polakiem? Kadra Sousy potrzebuje takiego piłkarza. Kibice sami wręczyliby mu paszportMatty Cash Polakiem? Kadra Sousy potrzebuje takiego piłkarza. Kibice sami wręczyliby mu paszport

Po raz kolejny powołania Paulo Sousy wzbudziły ogromne kontrowersje. W szerokiej kadrze pojawiło się miejsce dla zawodników niegrających w klubach takich jak Przemysław Płacheta, a nie znalazło się, chociażby dla Sebastiana Szymańskiego. W dodatku po raz kolejny selekcjoner pominął piłkarzy występujących w Legii Warszawa, która bardzo dobrze radzi sobie ostatnio w europejskich pucharach. 

O tę kwestię Paulo Sousa został zapytany w niedawnym wywiadzie dla Interii. - Jesteśmy zadowoleni z piłkarzy, których powołaliśmy. Mam przekonanie, że to oni są obecnie najlepsi. Od pierwszych chwil, kiedy przyjechałem do Polski, staram się promować polskich graczy i polski futbol. Jeśli mogę pomóc w zwiększeniu wartości zawodników, to robię to. Jestem na to czuły. Ale najważniejsza jest kadra. To ona jest ważniejsza od wszystkiego: ode mnie, piłkarzy oraz klubów - oznajmił selekcjoner.

Rafał GikiewiczRafał Gikiewicz ujawnił, co powiedział mu Paulo Sousa. Odrzuca jego argument

Głos w tej sprawie zabrał również rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski. - Grupa obserwowanych piłkarzy to około 50 osób. Ale (o Wietesce i Nawrockim) to wy mówiliście, dziennikarze. Ja mam ten przywilej, że jestem przy kadrze i nie słyszałem, aby te dwa nazwiska się gdzieś przewijały - przyznał.

Więcej o: