Cash nie rezygnuje z polskiej kadry. Ojciec piłkarza ujawnia kolejne szczegóły

- Jesteśmy w trakcie zbierania niezbędnych papierów, aby Matty otrzymał polskie obywatelstwo - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Stuart Cash, ojciec Matty'ego Casha, obrońcy Aston Villi, o którym angielskie media kilka dni temu pisały, że dostanie powołanie do reprezentacji Polski.

O Mattym Cashu w kontekście gry w reprezentacji Polski pisało się już dwa lata temu. Wtedy grał jeszcze w Nottingham Forest, a kadrę prowadził Jerzy Brzęczek. Sztab byłego selekcjonera wielokrotnie miał obserwować Casha. - Potwierdzam: ten piłkarz jest w notesach naszych skautów, ale nie ma takiej opcji, żeby zagrał w reprezentacji Polski. Wydaje mi się, że piłkarsko to nie jest zawodnik, który wyróżnia się wśród naszych graczy. Poza tym zasady mamy jasne i nienaruszalne. Jeśli ktoś mówi po polsku, może aspirować do gry w reprezentacji. Musi też mieć polski paszport. A Cash nie ma ani paszportu, ani nie mówi w naszym języku - mówił w "Sekcji Piłkarskiej" ówczesny sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Zobacz wideo "Szczęsny jest krytykowany, ale ma wsparcie Allegriego. Trener stoi po jego stronie"

Wtedy temat upadł szybko, ale teraz znowu wraca. Znowu w angielskich mediach, które kilka dni temu pisały, że Paulo Sousa chciałby powołać Casha już teraz - jesienią, na mecze w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu w Katarze. Już wiadomo, że nie powoła. Portugalczyk w poniedziałek wysłał powołania na październikowe mecze z San Marino i Albanią. A Związek wcześniej też szybko zaprzeczył, by w ogóle był taki pomysł. W sobotę na nasze pytanie o możliwość powołania Casha do kadry Paulo Sousy w PZPN odpowiedziano krótko i stanowczo - bzdura.

Ojciec Matty'ego Casha: Jesteśmy w trakcie zbierania niezbędnych papierów

- O kontaktach z polską federacją nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Dopóki syn nie ma polskiego paszportu, to przecież druga strona nic nie może zrobić - mówi w rozmowie z "WP SportoweFakty" Stuart Cash, ojciec Matty'ego, który obecnie posiada jedynie angielski paszport, ale ubiega się o polskie dokumenty. A ubiega się dlatego, że jego matka - Barbara - pochodzi z Polski.

- Jesteśmy w trakcie zbierania niezbędnych papierów, aby Matty otrzymał polskie obywatelstwo. Zaczęliśmy ten proces kilka miesięcy temu, niedługo powinien zostać ukończony - mówi Stuart Cash. I dodaje: - Matty chciałby się sprawdzić na poziomie międzynarodowym. Gra już drugi sezon w Premier League, a występy w reprezentacji byłyby kolejnym krokiem do przodu. A zatem: jeśli polska federacja wyrazi zainteresowanie, to syn jest na takie rozwiązanie otwarty.

Cash to prawy obrońca, który od roku występuje w Aston Villi. Trafił tam ze wspomnianego Nottingham Forest za blisko 16 mln euro. W ostatnich starciu ligowym przeciwko Evertonowi (3:0) zdobył swoją debiutancką bramkę na poziomie Premier League.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.