Jest potwierdzenie, kiedy Łukasz Fabiański pożegna się z reprezentacją Polski

To już pewne. Chociaż Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę, zagra na pożegnanie w październikowym meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko San Marino.

Łukasz Fabiański ostatni mecz w reprezentacji Polski rozegrał 1 czerwca, gdy wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Rosji (1:1). Zawodnik West Hamu United pojechał na Euro 2020, jednak pełnił tylko rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego. Po turnieju Fabiański ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery i nie znalazł się już w kadrze na mecze z Albanią, San Marino i Anglią. Nie znaczy to jednak, że bramkarz w reprezentacji Polski już nie zagra.

Zobacz wideo "Szczęsny jest krytykowany, ale ma wsparcie Allegriego. Trener stoi po jego stronie"

Komedia w Rosji. Sędzia zapomniał monety, piłkarze zagrali w 'kamień, papier, nożyce'Komedia w rosyjskiej ekstraklasie. Sędzia zapomniał monety, piłkarze rozwiązali problem [WIDEO]

Fabiański pożegna się w meczu z San Marino

Tydzień temu WP Sportowe Fakty poinformowały, że Fabiański otrzyma powołanie na październikowy mecz z San Marino, który będzie jego oficjalnym pożegnaniem z kadrą. Teraz portal "Łączy Nas Piłka" potwierdził te informacje.

- Pożegnanie Fabiana! Podczas spotkania z San Marino oficjalnie z reprezentacją Polski pożegna się Łukasz Fabiański. Piętnaście lat w kadrze, 56 spotkań z Orzełkiem na piersi i mnóstwo wspomnień oraz wyjątkowych chwil - napisał portal na "Twitterze".

Łukasz Fabiański ma zacząć spotkanie w podstawowym składzie i zagrać kilkadziesiąt minut. W trakcie zmiany zawodnik ma mieć szpaler, który ustawią koledzy z reprezentacji, a przed spotkaniem Fabiański otrzyma koszulkę z wszystkimi meczami, w których brał udział i numerem 57. Będzie to liczba występów, na której bramkarz zakończy reprezentacyjną karierę.

Fabiański zadebiutował w kadrze w marcu 2006 roku w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. W 84. minucie zastąpił Jerzego Dudka. 36-latek był w kadrze na mistrzostwa świata w 2006 roku, Euro 2008, a przez kontuzję nie wystąpił na mistrzostwach Europy w 2012 roku, które Polacy zorganizowali z Ukrainą. Fabiański rozegrał cztery mecze na Euro 2016 i jeden na mistrzostwach świata w 2018 roku. W sumie miał 56 spotkań z orzełkiem na piersi. 26 razy w nich zachowywał czyste konto.

Peter Hyballa reaguje na oskarżenia na temat jego pracy. 'Dla mnie to język futbolu'Peter Hyballa ma nową pracę. Kontrowersyjny trener w "Tureckiej sile"

Mecz Polska - San Marino odbędzie się 9 października w Warszawie. Trzy dni później biało-czerwoni zmierzą się z Albanią.

Więcej o: