Reprezentacja Polski idzie w górę! I to wyraźnie. Jest najnowszy ranking FIFA

Reprezentacja Polski awansowała na 24. miejsce w najnowszym rankingu FIFA. Dla naszej kadry jest to awans o trzy pozycje w porównaniu do poprzedniego notowania. Prowadzi Belgia przed Brazylią i Anglią.

Reprezentacja Polski ma za sobą bardzo udane wrześniowe zgrupowanie. Polacy byli trapieni kontuzjami, ale zdołali wywalczyć w trzech spotkaniach eliminacji mistrzostw świata w Katarze siedem punktów. Najpierw drużyna prowadzona przez Paulo Sousę pokonała w Warszawie Albanię 4:1, a następnie wygrała 7:1 z San Marino na wyjeździe. Na koniec nasi kadrowicze zaskoczyli, remisując na Stadionie Narodowym 1:1 z wicemistrzami Europy - Anglią. 

Zobacz wideo Obóz Kamila Glika przerywa milczenie ws. oskarżeń Anglików. "Zaczęli kombinować" [SEKCJA PIŁKARSKA #91]

Reprezentacja Polski z awansem w rankingu FIFA. Anglicy wskoczyli na podium

Dzięki świetnej postawie w trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentacja Polski zbliżyła się do drugiego miejsca w tabeli grupy I, które daje możliwość gry w barażach. Jednak nie to przyniosły dobre wyniki w ostatnich spotkaniach. Nasza kadra zaliczyła także wyraźny awans w najnowszym rankingu FIFA.

Polacy przesunęli się o trzy pozycję z 27. na 24. Awans na pewno cieszy, choć trzeba przypomnieć, że jeszcze w pierwszej połowie roku nasza kadra plasowała się na wyżej - raz na 19. i dwukrotnie na 21. pozycji. 

Liderem w dalszym ciągu pozostają Belgowie, którzy wyprzedzają Brazylię. Do zmiany doszło natomiast na najniższym stopniu podium, na którym znaleźli się Anglicy, zajmując miejsce Francji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA