Anglicy opisują groźby śmierci, które otrzymała żona Kamila Glika. "Ofiara trolli"

Angielskie media dostrzegły wiadomości, jakie od angielskich kibiców otrzymała żona Kamila Glika. "The Mirror" nazywa hejterów "internetowymi trollami".

Pod koniec pierwszej połowy Kamil Glik złapał za brodę Kyle'a Walkera, a po gwizdku sędziego oznaczającym przerwę, między zawodnikami doszło do przepychanek. Glik oraz Harry Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami, jednak na tym sprawa się nie skończyła. Anglicy oskarżyli Glika o rasistowskie zachowanie. Polski obrońca miał wykonywać gesty "naśladujące małpę". Incydent został zgłoszony sędziom i delegatom.

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Wiadomo już, że sprawie przyjrzy się FIFA. Oświadczenie światowej federacji piłkarskiej cytują brytyjskie portale, m.in. Sky Sports. "FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z meczu eliminacji MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu podjęcia stosownej decyzji" - czytamy.

Cezary Kulesza zabrał głos ws. oskarżeń Anglików o rasizm. Cezary Kulesza zabrał głos ws. oskarżeń Anglików o rasizm. "Oczywista bzdura"

Polacy stanowczo zaprzeczają oskarżeniom. Glik stwierdził, że poza zwykłą przepychanką nic innego nie zaszło. Z oskarżeniami nie zgadza się również rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski, a także Zbigniew Boniek i Cezary Kulesza, prezes PZPN-u.

Anglicy komentują obraźliwe wiadomości do żony Glika. "Trolle"

Ale przeciwko Glikowi trwa już krucjata angielskich hejterów. Już w trakcie meczu w mediach społecznościowych pojawiały się obraźliwe komentarze na temat Glika, natomiast teraz Anglicy wypisują obraźliwe wiadomości do Marty Glik, żony polskiego obrońcy. Kilka z nich opublikowała na Instagramie.

"J….a świnio, mam nadzieję, że twojemu chłopakowi stanie się coś naprawdę złego. Chciałbym patrzeć jak twoja rodzina umiera", "zdychaj", "obsz….y smrodzie, mam nadzieję, że twoja rodzina będzie cierpieć", "twój chłopak jest martwym piłkarzem", "mam nadzieję że skoczysz ze spadochronem i się nie otworzy" – takie wiadomości otrzymuje partnerka Kamila Glika. Także na Instagramie piłkarza pojawiają się obraźliwe komentarze oburzonych Anglików.

screen YouTubeTak Sousa motywował Polaków przed meczem z Anglią. Jest nagranie z odprawy [WIDEO]

Sprawa dotarła do angielskich mediów. Opisuje ją "The Mirror". "Żona Kamila Glika została ofiarą nadużyć w Internecie, ponieważ trolle atakują ją po meczu Anglii z Polską. Marta opublikowała serię obrzydliwych zrzutów ekranu, na których użytkownicy wysyłają groźby śmierci zarówno jej, jak i reszcie rodziny" – opisują Anglicy. W dalszej części tekstu przedstawiono tło sprawy i dodano, że sprawą zajmuje się już FIFA.

"Jednak trolle zaatakowały już żonę reprezentanta kraju w mediach społecznościowych, a Marta udostępniła kilka wiadomości na Instagramie. Do zrzutów ekranu dołączyła podpis >>Stop Hate<<" – dodano.

Więcej o: