Kapitalna passa reprezentacji Polski! Takiej nie miała nawet kadra Nawałki

Reprezentacja Polski notuje kapitalną passę w liczbie spotkań z rzędu z co najmniej jednym strzelonym golem. Obecnie wynosi ona już 12 meczów, a rozpoczęła się jeszcze za kadencji poprzedniego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Po raz ostatni podobnego wyczynu reprezentacja dokonała szesnaście lat temu, gdy prowadził ją Paweł Janas, który mógł pochwalić się jeszcze lepszymi statystkami pod tym względem.

Paulo Sousa stara się zmieniać kadrę. Biało-czerwoni tracą pod jego wodzą tracą bardzo dużo bramek. Czyste konto udało się zachować tylko w meczu z Andorą w el. MŚ. Od tego czasu w każdym z dziewięciu spotkań Polska dopuszczała do straty przynajmniej jednego gola. Z drugiej strony piłkarze reprezentacji są niezwykle skuteczni pod bramką rywali.

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Reprezentacja Niemiec musiała awaryjnie wylądować w EdynburguChwile grozy reprezentacji Niemiec po meczu z Islandią. Samolot nagle zaczął się zniżać

Skuteczna reprezentacja Polski. Ostatni raz było lepiej pod tym względem szesnaście lat temu

Podczas kadencji Portugalczyka jeszcze nie zdarzyło się spotkanie, aby piłkarze nie pokonali choćby raz bramkarza rywali. W sumie Polska ma na koncie już 11 spotkań z rzędu z golem pod wodzą Sousy, a jeśli doliczymy do tego jeszcze jeden mecz, gdy funkcję selekcjonera pełnił Jerzy Brzęczek, to seria wydłuża się aż do dwunastu spotkań. 

Znakomita passa rozpoczęła się w przegranym 1:2 meczu z Holandią w Lidze Narodów, który został rozegrany w listopadzie 2020 roku. Wówczas jedyną bramkę dla Polski zdobył Kamil Jóźwiak.

Poniżej wszystkie mecze Polski z co najmniej jednym strzelonym golem:

 • 18 października 2020: Polska - Holandia 1:2
 • 25 marca 2021: Węgry - Polska 3:3
 • 28 marca 2021: Polska - Andora 3:0
 • 31 marca 2021: Anglia - Polska 2:1
 • 1 czerwca 2021: Polska - Rosja 1:1
 • 8 czerwca 2021: Polska - Islandia 2:2
 • 14 czerwca 2021: Polska - Słowacja 1:2
 • 19 czerwca 2021: Hiszpania - Polska 1:1
 • 23 czerwca 2021: Szwecja - Polska 3:2
 • 2 września 2021: Polska - Albania 4:1
 • 5 września 2021: San Marino - Polska 1:7
 • 8 września 2021: Polska - Anglia 1:1

Co więcej, jest to najlepsza taka seria dla Polski od 2005 roku, kiedy to czternaście spotkań z rzędu kończyła z przynajmniej jednym strzelonym golem za kadencji Pawła Janasa, począwszy od lutego 2005 roku i meczu przegranego 1:3 z Białorusią, aż do 16 listopada 205 roku, kiedy Polska pokonała 3:1 Estonię.

Co ciekawe, Adam Nawałka, który pełnił funkcję selekcjonera w latach 2013-18 może się pochwalić tylko 10 kolejnymi meczami z przynajmniej jedną zdobytą bramką.

Szalona sytuacja w grupie D. Kto poleci na mundial? Kto zagra w barażach? Ależ walkaSzalona sytuacja w grupie D. Kto poleci na mundial? Kto zagra w barażach? Ależ walka

Reprezentacja Polski wciąż walczy o miejsce gwarantujące awans do turnieju mistrzostw świata w Katarze. Kolejne zgrupowanie kadry odbędzie się na początku października. Wtedy w eliminacjach MŚ biało-czerwoni zagrają z San Marino (9 października) i Albanią (12 października). Obecnie biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce w grupie I z 11 punktami i tracą jeden punkt do drugiej Albanii i pięć do pierwszej Anglii.

Więcej o: