Anglicy znaleźli winnego po meczu z Polską. "Kryminał. Nie jest wystarczająco dobry"

Reprezentacja Polski zremisowała z zespołem Garetha Southgate'a 1:1. Angielscy kibice wskazali, kto ponosi winę za pierwszą stratę punktów przez Anglię w eliminacjach mistrzostw świata grupy I.

Anglicy prowadzili na Stadionie Narodowym od 72. minuty po uderzeniu z ponad 30 metrów Harry'ego Kane'a, ale nie zdołali dowieźć wygranej do końcowego gwizdka arbitra. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Damian Szymański, który wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego.

Kamil Glik ujawnił, co zaszło między nim a Kylem Walkerem w przerwie meczu Polska - AngliaKamil Glik ujawnił, co zaszło między nim a Kylem Walkerem w przerwie meczu Polska - Anglia

Po zakończeniu spotkania Anglicy mogli czuć niedosyt, ponieważ biało-czerwoni wydarli im zwycięstwo w niemal ostatniej chwili. W mediach społecznościowych od razu rozpoczęło się szukanie winnego. Angielscy kibice szybko znaleźli osobę, która odpowiada za to, że Anglia zremisowała z Polską. Według nich jest nim selekcjoner kadry Gareth Southgate, który nie zdecydował się na ani jedną zmianę, co jest pierwszą taką sytuacją dla Anglii od 25 lat. Poprzednio Anglicy nie przeprowadzili ani jednej roszady w składzie w spotkaniu z Niemcami w 1996 roku na mistrzostwach Europy.

Burza w Anglii po remisie z Polską. Kibice znaleźli winnego. "Zarządzanie meczami przez Southgate'a jest bardzo słabe"

W mediach społecznościowych angielscy fani rozpoczęli nagonkę na selekcjonera. "Southgate znowu nie przeprowadza żadnych zmian, gdy gracze są wyraźnie zmęczeni i oddają piłkę", "Southgate nie jest wystarczająco dobry. Brak zmian, brak drugiego gola, zmęczenie piłkarzy było bardzo duże", "Anglia nigdy niczego nie wygra pod wodzą Southgate'a, a brak zmian to kryminał", "Zarządzanie meczami przez Southgate'a jest bardzo słabe. Szczególnie brak zmian jest zaskakujący, biorąc pod uwagę skondensowany charakter tej międzynarodowej przerwy" - to tylko niektóre krytyczne opinie kibiców po adresem selekcjonera.

Co ciekawe, Southgate miał w planach przeprowadzenie zmian. Do wejścia na boisko szykowali się Jessie Lingard i Bukayo Saka. Wtedy jednak bramkę wyrównującą po dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego zdobył Damian Szymański i na przeprowadzenie roszad zabrakło już czasu.

Do całej sytuacji o niewprowadzenie na boisko ani jednego piłkarza odniósł się sam selekcjoner Anglii. - Nie było żadnych problemów, kontrolowaliśmy posiadanie piłki. To sprawiało, że wprowadzanie jakichkolwiek zmian nie było łatwe - tłumaczył Southgate na konferencji pomeczowej.

Takiego meczu nie było od 25 lat. Gareth Southgate zadziwił na Stadionie NarodowymTakiego meczu nie było od 25 lat. Gareth Southgate zadziwił na Stadionie Narodowym

Polska po sześciu kolejkach el. MŚ zajmuje 3. miejsce w grupie z 11 punktami. Prowadzi Anglia - 16 punktów, przed Albanią - 12 punktów. Czwarte miejsce zajmują Węgry - 10 punktów, piąte Andora - 3 punkty, a ostatnie San Marino - 0 punktów.

Kolejne mecze w el. MŚ kadra Paulo Sousy rozegra w październiku, kiedy najpierw zmierzy się u siebie z San Marino (9 października), a trzy dni później na wyjeździe z Albanią.