"To minimum"! Robert Lewandowski nienasycony po meczu z Anglią. Co za ambicja

Oprócz charakteru i przysłowiowych "jaj" potrzebna jest też jakość piłkarska i w tym meczu ją pokazaliśmy. Ten remis w perspektywie całego spotkania to dla nas takie minimum - stwierdził Robert Lewandowskim po zremisowanym 1:1 meczu z Anglią.

W środę reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bramkę dla gości zdobył Harry Kane w 72. minucie po strzale z dystansu. Podopieczni Paulo Sousy rzucili się do odrabiania strat. W doliczonym czasie gry wyrównał wchodzący z ławki Damian Szymański, który wykorzystał dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Lewandowski nienasycony po meczu z Anglią: Ten remis to dla nas takie minimum

Środowy występ Polaków na Narodowym zasługuje na docenienie, co przyznał kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski - Oprócz charakteru i przysłowiowych "jaj" potrzebna jest też jakość piłkarska i w tym meczu ją pokazaliśmy. Jakbyśmy w drugiej połowie lepiej rozgrywali piłkę w środku pola, to moglibyśmy naprawdę stworzyć jeszcze kilka sytuacji - powiedział w rozmowie z TVP Sport

Zbigniew Boniek, prezes PZPNZbigniew Boniek króciutko podsumował mecz Polska - Anglia

Według Lewandowskiego kadrę Sousy stać na jeszcze lepszą grę, zwłaszcza w kwestii utrzymania piłki. - Potencjał cały czas w nas drzemie. Musimy poprawić jeszcze parę rzeczy, szczególnie jak mamy piłkę i wychodzimy na pozycje. Wtedy będzie nam się grało jeszcze łatwiej i stworzymy jeszcze więcej sytuacji. Młodzi piłkarze dopiero uczą się tego obycia, nabierają doświadczenia. Też zaprezentowali się bardzo dobrze [...]. Ten remis w perspektywie całego spotkania to dla nas takie minimum - stwierdził. 

Polska - Anglia, Jakub Moder i Harry KaneHarry Kane komentuje stratę punktów w meczu z Polską. "Zawsze tak jest"

Napastnik pochwalił także system, w jakim gra reprezentacja Polski. W meczu z Anglią w ataku wystąpił z nim Aleksander Buksa. - Grając w tym ustawieniu mam większą swobodę schodzenia po piłkę, bo wiem, że z przodu jest zawsze co najmniej jeden zawodnik. Staram się pomagać chłopakom w środku pola czy nawet zejść do boku, bo przeciwnicy skupiają się na mnie i tworzą się wolne przestrzenie - zaznaczył Lewandowski. 

- Taki mecz na pewno doda nam skrzydeł i pewności. Do kolejnych musimy jednak podchodzić z pokorą, bo przed nami kilka ważnych spotkań i punktów do zdobycia - podsumował. 

Polska zajmuje trzecie miejsce w grupie I z 11 punktami na koncie. Przed zespołem Paulo Sousy pozostały mecze z San Marino (9.10), Albanią (12.10), Andorą (12.11) i Węgrami (15.11). Na Narodowym zagramy z Węgrami oraz San Marino.

Więcej o: