Harry Kane zaskoczył Wojciecha Szczęsnego! Ależ żal... [WIDEO]

Reprezentacja Polski długo broniła się przed Anglią, natomiast mur został rozbity w 72. minucie spotkania. Synowie Albionu wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Harry'ego Kane'a, którzy uderzył zza pola karnego.

Reprezentacja Polski gra 21. mecz w historii z reprezentacją Anglii. Biało-czerwoni wygrali z Synami Albionu zaledwie raz - miało to miejsce w czerwcu 1973 roku w eliminacjach do mistrzostw świata, gdzie kadra prowadzona przez ś.p. Kazimierza Górskiego wygrała 2:0 po bramkach Roberta Gadochy oraz Włodzimierza Lubańskiego. Aż 12 meczów wygrywali Anglicy, a ośmiokrotnie rywalizacja Polski z Anglią kończyła się remisem.

Anglia w końcu rozbiła mur Polaków. Kapitalne uderzenie Harry'ego Kane'a sprzed pola karnego

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle zacięta. Reprezentacja Polski grała agresywnie, doskakiwała do rywala i nie pozwalała mu na wiele. Zarówno biało-czerwoni, jak i Synowie Albionu mieli swoje sytuacje, natomiast żadna z nich nie zakończyła się bramką. Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w kadrze prowadzonej przez Paulo Sousę był Grzegorz Krychowiak.

W drugiej połowie biało-czerwoni zaczęli odstawać od przeciwnika i było widać po ich grze, że skupiają się na głębokim bronieniu. Anglicy mieli zdecydowanie więcej szans, ale do 72. minuty nie byli w stanie pokonać Wojciecha Szczęsnego. Wtedy Jakub Moder stracił piłkę w środku pola, a Kyle Walker zagrał do Harry'ego Kane'a, który był bez krycia na 20. metrze. Kapitan Anglików uderzył na bramkę Polaków na tyle precyzyjnie, że Wojciech Szczęsny nie zdołał nawet dotknąć odchodzącej piłki.

Mecz Polska - Anglia można oglądać na kanałach Polsat Sport Premium 1, TVP 1 i TVP Sport, ale też za pośrednictwem strony sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport oraz Polsat Box Go. Relacja na żywo trwa w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.