Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Włoski dziennikarz grzmi o sytuacji Piotra Zielińskiego. "Jaki był sens?"

Długo walczono o jego dyspozycję, ale wiadomo już, że Piotr Zieliński nie zagra w meczu eliminacji MŚ 2022 z Anglią. Włoscy dziennikarze burzą się, dlaczego został w ogóle powołany przez Paulo Sousę? - Mógł się rehabilitować w klubie - pisze Marco Azzi, dziennikarz "La Reppublica".

We włoskich mediach co chwilę typowano, na który mecz Piotr Zieliński odzyska zdrowie. Polak nabawił się kontuzji już w pierwszej kolejce Serie A z Venezią. "To tylko stłuczenie" - pisały dzienniki, jednak okazało się, że uraz jest poważniejszy niż zakładano. Paulo Sousa i tak zdecydował się na powołanie 26-latka na zgrupowanie reprezentacji Polski, gdzie pracuje pod okiem sztabu Portugalczyka. 

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Tego ruchu ze strony selekcjonera reprezentacji Polski nie rozumie włoski dziennikarz Marco Azzi. - Jaki był sens powołania Zielińskiego do reprezentacji? Był już kontuzjowany, nie został nawet powołany na Genoę i SSC Napoli miało prawo zadbać o jego powrót do zdrowia, zamiast niepotrzebnie tracić go z oczu na dwa tygodnie, w dodatku w czasie pandemii koronawirusa - czytamy na Twitterze. 

Piotr Zieliński prawdopodobnie nie zagra z Anglią. Walka z kontuzją wciąż trwa

Piotr Zieliński nie będzie gotowy także na występ z reprezentacją Anglii - o czym poinformował Paulo Sousa na konferencji prasowej.  Zieliński to nie jedyny problem Paulo Sousy. Tym razem tracił piłkarzy wręcz hurtowo i musiał w ostatniej chwili dokonywać zmian na liście powołanych. Z nieobecnych piłkarzy właściwie dałoby się ułożyć drugą jedenastkę. W meczu z Anglią zabraknie jeszcze Arkadiusza Recy, Krystiana Bielika, Jacka Góralskiego, Mateusza Klicha, Sebastiana Szymańskiego, Kacpra Kozłowskiego, Rafała Augustyniaka, Przemysława Płachety, Dawida Kownackiego, Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka i Bartosza Bereszyńskiego.

Polska-Anglia. Czy Stadion Narodowy, czyli polska twierdza pomoże? Gdzie i o której oglądać mecz?Polska gra z Anglią. Najtrudniejszy mecz od lat na Narodowym. Gdzie oglądać mecz?

Reprezentacja Polski zmierzy się z Anglikami w środę 8 września o godz. 20:45. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie nasza kadra nie przegrała żadnego meczu od marca 2014 roku (towarzyski ze Szkocją 0:1). Relacja na żywo z tego meczu będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE

Baraże w eliminacjach do MŚ 2022. Jakie są ich zasady? Kto do nich awansuje?Reprezentacja Polski wypunktowana przed Anglią. Niepokojąca lista problemów

Więcej o: