Polska gra z Anglią w el. MŚ. Najtrudniejszy mecz od lat na Narodowym. Gdzie i o której oglądać mecz?

Reprezentację Polski czeka najtrudniejszy z domowych meczów w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się na Stadionie Narodowym z Anglią, która pewnie dąży do wygrania grupy I. Gdzie i o której godzinie oglądać to spotkanie?

Stadion Narodowy jest prawdziwą twierdzą dla biało-czerwonych. Łącznie na tym obiekcie Polacy rozegrali 31 spotkań, z czego 21 wygrali, osiem zremisowali i tylko dwa przegrali. Ostatniej porażki doznali ponad 7,5 roku temu, kiedy to przegrali w meczu towarzyskim 0:1 ze Szkocją. W starciu z Anglią podtrzymanie tej passy będzie bardzo trudne. Gdzie i o której oglądać mecz?

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Tak ma wyglądać skład Polski na Anglię. Dwóch wielkich wygranych zgrupowaniaTak ma wyglądać skład Polski na Anglię. Dwóch wielkich wygranych zgrupowania

Polska-Anglia. Forma obu zespołów

Po pięciu eliminacyjnych kolejkach polscy piłkarze zajmują drugie miejsce w tabeli grupy I. Eliminacje rozpoczęli od wyjazdowego remisu 3:3 z Węgrami, zwycięstwa 3:0 nad Andorą i wyjazdowej porażki 1:2 z Anglią. Podczas wrześniowego zgrupowania oba mecze biało-czerwoni wyraźnie wygrali - najpierw 4:1 z Albanią, a następnie 7:1 z San Marino.

Anglia jak dotąd jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną w stawce. W eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata wygrali jak dotąd wszystkie pięć spotkań, strzelając w nich aż 17 goli. Stracili tylko jedną bramkę - pod koniec marca w domowym spotkaniu z Polską.

Polska-Anglia. Gdzie i o której oglądać?

Reprezentacja Polski czeka na zwycięstwo nad Anglią prawie 50 lat. Po raz ostatni taka sztuka udała się 6 czerwca 1973 roku, kiedy to Polacy triumfowali 2:0. Ostatni raz, gdy polskiej drużynie udało się urwać punkty rywalowi miał miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 - w październiku 2012 roku padł remis 1:1.

Robert LewandowskiBramkarz reprezentacji Anglii powiedział, co myśli o grze przeciwko Lewandowskiemu

Spotkanie pomiędzy Polską i Anglią rozpocznie się w środę 8 września o godzinie 20:45. W polskiej telewizji mecz będzie transmitowany na kanałach Polsat Sport Premium 1, TVP 1 i TVP Sport. Zapraszamy także do śledzenia tekstowej relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: