Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po zwycięstwie nad San Marino

Reprezentacja Polski wygrała 7:1 z San Marino w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Trzy bramki dla Polaków w tym meczu zdobył Adam Buksa, dwie Robert Lewandowski, a Karol Linetty i Karol Świderski zaliczyli po jednym trafieniu. Dzięki temu zwycięstwu Polacy wrócili na pozycję wicelidera tabeli grupy I.

Spotkanie w Serravalle od samego początku zgodnie z planem toczyło się pod dyktando Polaków. Strzelanie w tym meczu rozpoczął już w 5. minucie Robert Lewandowski, który dostał świetne podanie za plecy obrońców od Karola Linettego i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Dziesięć minut później świetną akcję skrzydłem przeprowadził Tymoteusz Puchacz, który świetnie dograł do Karola Świderskiego. Napastnik PAOK-u nie miał najmniejszego problemu ze wpakowaniem piłki do siatki. W 21. minucie wynik na 3:0 podwyższył po raz kolejny Lewandowski, a tuż przed przerwą swoje trafienie zaliczył Karol Linetty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się dla Polaków fatalnie. Pomimo dalszego prowadzenia gry koszmarny błąd w obronie popełnił Kamil Piątkowski. Obrońca Salzburga nie porozumiał się z Michałem Helikiem i podał piłkę wprost do napastnika gospodarzy Nicoli Nanniego, który bez problemu pokonał Łukasza Skorupskiego. Ta bramka podcięła nieco skrzydła naszym reprezentantom, przez co nasze akcje ofensywne straciły impet. Naszych kadrowiczów było jednak stać na jeszcze trzy bramki autorstwa Adama Buksy.

Paulo Sousa podczas meczu Polska - AlbaniaPaulo Sousa tłumaczy zmiany na mecz z San Marino. "Robimy to inaczej"

Polska wraca na pozycję wicelidera. Anglicy prowadzą z ogromną przewagą

W pozostałych spotkaniach w grupie I reprezentacja Anglii pokonała pewnie Andorę 4:0, a Albania sprawiła niespodziankę pokonując w Tiranie Węgrów 1:0. Jest to bardzo dobra informacja dla reprezentacji Polski, ponieważ Węgrzy to teoretycznie nasz najgroźniejszy rywal w walce o baraże.

Po niedzielnych spotkaniach liderem grupy I w dalszym ciągu jest reprezentacja Anglii, która wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania. Pozycję wicelidera zajmują z 10 punktami Polacy, a na trzecim miejscu plasują się Albańczycy z dziewięcioma punktami. Czwarta również z siedmioma punktami, ale gorszym bilansem bramkowym jest reprezentacja Węgier. Dwa ostatnie miejsca zajmują Andora (3 pkt.) i San Marino (0 pkt.).

screen TVPRobert Lewandowski przegonił europejskie legendy! Wielki wyczyn Polaka

Eliminacje MŚ 2022. Jak wygląda tabela grupy I?

1. Anglia - 15 punktów, bilans bramkowy: 17:1
  2. Polska - 10 punktów, bilans bramkowy: 18:7
  3. Albania - 9 punktów, bilans bramkowy: 5:6
  4. Węgry - 7 punktów, bilans bramkowy: 10:9
  5. Andora - 3 punkty, bilans bramkowy: 3:12
  6. San Marino - 0 punktów, bilans bramkowy: 1:19