Robert Lewandowski przegonił europejskie legendy! Wielki wyczyn Polaka

Robert Lewandowski zdobył już dwie bramki dla reprezentacji Polski w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze z San Marino. Dla kapitana naszej kadry była to 71. i 72. bramka zdobyta w narodowych barwach. Napastnik najpierw dogonił, a następnie przebił słynnych napastników.

Reprezentacja Polski zmierzy się właśnie w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze z San Marino. Jak na razie na stadionie w Serravalle Polacy prowadzą 3:0 po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego i jednej Karola Świderskiego

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że Paulo Sousa nie rozkocha się w brzydkim wygrywaniu"

Lewandowski z 72. bramkami w reprezentacji. Wyprzedził legendy

Strzelanie w spotkaniu z San Marino rozpoczął Lewandowski już w 5. minucie spotkania. Kapitan naszej kadry otrzymał świetne podanie za plecy obrońców od Karola Linettego i pokonał bramkarza gospodarzy. Dziesięć minut później było już 2:0 dzięki bramce Świderskiego, a w 21. minucie swoją drugą bramkę zdobył Lewandowski. 

Paulo Sousa podczas meczu Polska - AlbaniaPaulo Sousa tłumaczy zmiany na mecz z San Marino. "Robimy to inaczej"

Dla kapitana reprezentacji Polski były to bramki numer 71. i 72. w narodowych barwach. Dzięki tej pierwszej Lewandowski dorównał, a dzięki drugiej przebił w liczbie bramek zdobytych dla kadry przez Europejczyków Miroslava Klose, który ma ich 71. Polak zajmuje w tej chwili 4. miejsce w klasyfikacji a do trzeciego Sandora Kocsisa traci tylko trzy trafienia. 

"Zobaczyć Lewandowskiego to będzie zaszczyt". San Marino gotowe na przyjęcie Polaków

Lewandowski awansował także w klasyfikacji strzelców z Europy w eliminacjach do mistrzostw świata. Polak dzięki swoim 27. trafieniom wyprzedził Andrija Szewczenkę i przed nim jest już tylko Cristiano Ronaldo z 33 bramkami.

Klasyfikacja Europejczyków z największą liczbą bramek w reprezentacji:

  1. Cristiano Ronaldo - 111
  2. Ferenc Puskas - 84
  3. Sandor Koscsis - 75
  4. Robert Lewandowski - 72
  5. Miroslav Klose - 71

Klasyfikacja Europejczyków z największą liczbą bramek w eliminacjach mistrzostw świata:

  1. Cristiano Ronaldo - 33
  2. Robert Lewandowski - 27
  3. Andrij Szewczenko - 26
  4. Edin Dżeko - 25
Więcej o: