Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Ten mecz trzeba wygrać! Gdzie i kiedy oglądać spotkanie Polska - San Marino? [TRANSMISJA]

Już w niedzielę reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z San Marino w kolejnym spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Gdzie i kiedy oglądać ten mecz? Transmisja TV, stream online.

Reprezentacja Polski wygrała swoje pierwsze wrześniowe spotkanie eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Pomimo nieprzekonującej gry, Polacy pewnie wygrali 4:1 z Albanią. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty. Szczególnie ten pierwszy po raz kolejny zaliczył wybitny występ. Bez niego nasi kadrowicze mogli mieć spore problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że Paulo Sousa nie rozkocha się w brzydkim wygrywaniu"

Kolejny mecz eliminacyjny reprezentacji Polski. Łatwy rywal przed starciem z Anglią

W drugim wrześniowym spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się w Serravalle z San Marino. Teoretycznie jest to najłatwiejszy rywal w grupie, który zajmuje przedostatnie miejsce w rankingu FIFA. Jest to również rywal doskonale znany Polakom, ponieważ mierzyliśmy się z nim także w dwóch poprzednich eliminacjach do mistrzostw świata, a także w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2004 roku. 

Robert Lewandowski i Paulo Sousa podczas meczu Polska - Szwecja na Euro 2021. St. Petersburg, Rosja, 23 czerwca 2021Paulo Sousa punktuje problemy reprezentacji Polski. "Tutaj jest tylko Robert"

W sumie obie reprezentacje mierzyły się ze sobą do tej pory ośmiokrotnie i za każdym razem górą byli Polacy. Bilans bramkowy tych spotkań to 33:1 na korzyść reprezentacji Polski. Ostatni raz obie drużyny zagrały również w Serravalle w 2013 roku w ramach eliminacji mistrzostw świata w Brazylii. To właśnie wtedy San Marino zdobyło jedyną bramkę w historii spotkań z Polską. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla drużyny prowadzonej wtedy przez Waldemara Fornalika. Dla naszej kadry trafili Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota, Adrian Mierzejewski i dwukrotnie Piotr Zieliński, a historyczną bramkę dla San Marino zdobył Alessandro Della Valle. 

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak podczas meczu Polska - Albania (4:1)Selekcjoner San Marino nawet się nie łudzi. "Lewandowski? Nikt go nie będzie pilnował"

Eliminacje MŚ 2022. Gdzie i kiedy oglądać mecz San Marino - Polska?

Spotkanie San Marino - Polska w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze odbędzie się w niedzielę 5 września na San Marino Stadium w Serravalle. Rozpoczęcie tego meczu zaplanowane jest na godzinę 20:45. Transmisję spotkania będzie można oglądać na kanałach TVP 2 i TVP Sport oraz online w aplikacji TVP Sport i na sport.tvp.pl.

Więcej o: