Eliminacje MŚ 2022. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski pokonała 4:1 Albanię w pierwszym wrześniowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Kolejny mecz nasi kadrowicze rozegrają już w niedzielę 5 września. Polacy zmierzą się na stadionie w Serravalle z San Marino.

Reprezentacja Polski wygrała swoje pierwsze wrześniowe spotkanie eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Pomimo nieprzekonującej gry, Polacy pewnie wygrali 4:1 z Albanią. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty. Szczególnie ten pierwszy po raz kolejny zaliczył wybitny występ. Bez niego nasi kadrowicze mogli mieć spore problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali.

Zobacz wideo "Najbardziej przepłacony projekt w historii polskiej piłki?". Sousa, mamy problem

Eliminacje MŚ 2022. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? 

Reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie eliminacji mistrzostw świata w Katarze w niedzielę 5 sierpnia. Polacy zmierzą się na stadionie w Serravalle z San Marino. 

Lewandowski w czołówce strzelców el. MŚ 2022. Polaka wyprzedza tylko jeden piłkarzLewandowski w czołówce strzelców el. MŚ 2022. Polaka wyprzedza tylko jeden piłkarz

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą do tej pory ośmiokrotnie i za każdym razem górą byli Polacy. Bilans bramkowy tych spotkań to 33:1 na korzyść reprezentacji Polski. Ostatni raz obie drużyny zagrały również w Serravalle w 2013 roku w ramach eliminacji mistrzostw świata w Brazylii. To właśnie wtedy San Marino zdobyło jedyną bramkę w historii spotkań z Polską. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla drużyny prowadzonej wtedy przez Waldemara Fornalika. Dla naszej kadry trafili Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota, Adrian Mierzejewski i dwukrotnie Piotr Zieliński, a historyczną bramkę dla San Marino zdobył Alessandro Della Valle. 

Po meczu z San Marino reprezentacji Polski zostanie do rozegrania jeszcze pięć spotkań eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Jeszcze podczas wrześniowego zgrupowania nasi kadrowicze zmierzą się z Anglią (8.09) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kolejne dwa mecze rozegrają w październiku - z San Marino (9.10) u siebie i z Albanią (12.10) na wyjeździe. Na koniec eliminacji w listopadzie Polaków czekają spotkania z Andorą (12.11) na wyjeździe i Węgrami (15.11) u siebie. 

Paulo Sousa podczas meczu Polska - Albania"Najbardziej przepłacony projekt w historii polskiej piłki?" Sousa, mamy problem

Eliminacje MŚ 2022. Gdzie i kiedy oglądać mecz San Marino - Polska?

Spotkanie San Marino - Polska w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze odbędzie się w niedzielę 5 września na San Marino Stadium w Serravalle. Rozpoczęcie tego meczu zaplanowane jest na godzinę 20:45. Transmisję spotkania będzie można oglądać na kanałach TVP 2 i TVP Sport oraz online w aplikacji TVP Sport i na sport.tvp.pl. 

Więcej o: