"Ewidentny karny". Polska miała szczęście. Błędna decyzja sędziego w meczu z Albanią

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Albanię 4:1 w meczu eliminacji MŚ 2022, choć wynik mógł być jeszcze wyższy. Bramkę Polacy mogli też stracić, gdyby nie decyzja sędziego. Arbiter nie uznał przewinienia Kamila Glika w polu karnym mimo tego, że obrońca nie trafił w piłkę, a w nogi rywala.

Mecz Polska - Albania obfitował w faule. Już w pierwszych minutach spotkania sędzia Maurizio Mariani pokazał reprezentantom Albanii aż trzy żółte kartki. Do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji doszło jednak znacznie później. W 65. minucie podanie na dobieg otrzymał Rey Manaj. Napastnik wbiegł w pole karne Wojciecha Szczęsnego, a za nim Kamil Glik, który ewidentnie spóźniony nie trafił w piłkę, a właśnie w nogi rywala. 

Zobacz wideo "Zmieniła się mentalność albańskich piłkarzy. Mają większe apetyty i chcą awansować na MŚ"

Sędzia nie odgwizdał jednak fauli ani nie zdecydował się skorzystać VAR. Albańczycy byli oburzeni decyzją arbitra i momentalnie doskoczyli do niego z pretensjami. Dlatego też poszkodowany Manaj został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

Skandal w meczu Anglików! Southgate: Oni w końcu staną się dinozauramiSkandal w meczu Anglików! Southgate: Oni w końcu staną się dinozaurami

Kamil Glik faulował Manaja w polu karnym? Nie ma wątpliwości. Decyzja mogła być tylko jedna

W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja, czy sędzie powinien podyktować rzut karny. Późniejsze ujęcia nagrań nie pozostawiają jednak wątpliwości. - Czy w tym meczu jest VAR? Glik nie trafia w piłkę, karny z gatunku ewidentnych - skomentował Łukasz Rogowski, sędzia i ekspert. 

Reprezentacja Polski pokonała pewnie Albanię 4:1, choć z gry nic na to nie wskazywało. Po tym meczu możemy mieć mocno ambiwalentne odczucia, bo Albańczycy długimi fragmentami dominowali nad Polakami. W tabeli grupy I prowadzi Anglia, która po zwycięstwie z Węgrami (4:0) ma 12 punktów. Polska zajmuje drugie miejsce z siedmioma punktami. Trzecie miejsce dla Węgrów, którzy mają tyle samo punktów. Albania ma sześć oczek, a Andora po zwycięstwie z San Marino ma trzy punkty. 

Więcej o: