Skandal w meczu Anglików! Southgate: Oni w końcu staną się dinozaurami

Podczas meczu Węgrów z Anglią (0:4) doszło do skandalicznych scen. Jak informują brytyjskie media, węgierscy kibice rasistowsko atakowali angielskich piłkarzy i rzucali z trybun w ich kierunku kubkami z piwem.

Na trybunach Puskas Areny w Budapeszcze miało nie być kibiców. UEFA ukarała Węgrów zamknięciem trybun na trzy spotkania z powodu zachowań kibiców podczas Euro 2020. To się jednak nie zdarzyło - mecz przeciwko Anglii odbywał się w ramach eliminacji do mistrzostw świata, czyli podlegał FIFA, a nie UEFA. Z tego powodu na trybunach znów mogło znaleźć się nawet 67 tys. widzów.

Węgierscy kibice i tym razem dali znać o sobie. Jeszcze przed meczem głośno wygwizdali Anglików, gdy ci uklęknęli w ramach protestu przeciwko rasizmowi. Nie zmienił tego nawet fakt, że zarówno piłkarze węgierscy, jak i ich trener, Marco Rossi, poprosili fanów o uszanowanie gestu Anglików.

Robert Lewandowski schodzi na przerwę w meczu Polska - AlbaniaGranice żenady zostały przekroczone. 200 procent reprezentacji Polski

Sterling obrzucony kubkami i butelkami z piwem

Jeszcze więcej działo się w drugiej połowie. Gdy tuż po przerwie wynik otworzył Raheem Sterling, został obrzucony z trybun kubkami i butelkami z piwem. Po bramce Maguire'a na 3:0 na boisko rzucono flarę z trybun. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Anglików 4:0, po tym, gdy w 87. minucie wynik ustawił Rice.

Po zakończeniu meczu, do tych zachowań odniósł się Gareth Southgate, trener Anglików. - Słyszałem doniesienia o rasizmie, których nie słyszałem podczas gry. Zostało to zgłoszone. Nasz szef ochrony rozmawiał z piłkarzami i przyjął ich oświadczenie. Zajmiemy się tym we właściwych kanałach - przyznał w rozmowie z BBC Radio 5 Live.

Grzegorz Krychowiak (czerwona kartka) podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. Sankt Petersburg, Rosja, 14 czerwca 2021Bardziej hamulcowy niż maszynista. Mina po meczu z Albanią jak po Euro 2020

- Mam nadzieję, że ci ludzie zostali nagrani i mamy nadzieję, że zostaną potraktowani we właściwy sposób. Świat się zmienia i choć niektórzy ludzie tkwią w swoich sposobach myślenia i uprzedzeniach, w końcu staną się dinozaurami - dodał Southgate.