Paulo Sousa skreślił piłkarza przed meczem Polska - Albania! Tylko trybuny

Przed pierwszym wrześniowym meczem w ramach eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Albanii Paulo Sousa miał do dyspozycji 24 zdrowych zawodników. Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że spotkanie z trybun obejrzy Nicola Zalewski.

W najbliższych dniach biało-czerwoni rozegrają trzy bardzo ważne spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Pierwsze z tych spotkań przeciwko Albanii na Stadionie Narodowym jest jednym z tych, w których Polacy nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę i wywalczyć trzy punkty.

Zobacz wideo "Paulo Sousa musi szyć, bo wciąż ma pecha do kontuzjowanych piłkarzy"

Pierwszy szerszy wywiad Paulo Sousy po Euro 2020. 'Zmnieniłbym kilka decyzji'Były asystent Beenhakkera wytknął Sousie błędy: Ten gość, który nie pasuje do trójki obrońców

Paulo Sousa ze sporym bólem głowy co do składu

Już na kilka dni przed spotkaniem było jasne, że Paulo Sousa będzie miał spory ból głowy z ustaleniem wyjściowej jedenastki. Wszystko za sprawą licznych kontuzji w drużynie, które wykluczyły ze zgrupowania między innymi Krzysztofa Piątka, Kacpra Kozłowskiego, Dawida Kownackiego czy Sebastiana Szymańskiego.

Mimo to Paulo Sousa przed pojedynkiem z Albanią miał do dyspozycji 24 zdrowych zawodników, których selekcjoner mógł desygnować do gry. W meczach eliminacyjnych jednak może zgłosić tylko 23 graczy, dlatego Portugalczyk musiał skreślić jednego z piłkarzy.

Nicola Zalewski poza kadrą na mecz z Albanią

"Przegląd Sportowy" poinformował, że eliminacyjne spotkanie przeciwko Albanii z wysokości trybun obejrzy Nicola Zalewski. Decyzja Paulo Sousy ma w konsekwencji spowodować, że 19-latek będzie musiał poczekać na swój debiut w dorosłej reprezentacji Polski. Z drugiej strony dziennikarze twierdzą, że szansę w wyjściowym składzie może otrzymać Adam Buksa.

Pierwszy trening Widzewa w 2021 roku."Zmieniła się mentalność albańskich piłkarzy. Mają większe apetyty i chcą awansować na MŚ"

Spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Polską i Albanią rozpocznie się w czwartek 2 września o godzinie 20:45. Mecz będzie transmitowany na antenach TVP 1 i TVP Sport. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: