Sytuacja w "polskiej grupie" przed wrześniowymi meczami el. MŚ 2022

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra trzy bardzo ważne mecze w ramach eliminacji do przyszłorocznego Mundialu. Po trzech pierwszych kolejkach sytuacja biało-czerwonych w tabeli nie jest najlepsza, choć w najbliższych dniach może ona ulec wyraźnej zmianie.

Przed podopiecznymi Paulo Sousy niezwykle istotne trzy mecze, które mogą sporo zamieszać w tabeli grupy I. Najpierw biało-czerwoni zmierzą się u siebie z Albanią, następnie zagrają na wyjeździe z San Marino, a na koniec spróbują zrewanżować się Anglii za porażkę na Wembley. Jak wygląda sytuacja w "polskiej grupie" po trzech kolejkach?

Zobacz wideo "Paulo Sousa musi szyć, bo wciąż ma pecha do kontuzjowanych piłkarzy"

Trening reprezentacji Polski na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Grzegorz KrychowiakNowe informacje ws. kontuzji Krychowiaka! Są wyniki badań

Wyniki pierwszych meczów w el. MŚ

Pierwsze eliminacyjne mecze odbyły się 25 marca 2021 roku. Reprezentacja Anglii rozbiła wówczas 5:0 San Marino, Polska zremisowała na wyjeździe 3:3 z Węgrami, natomiast Albania pokonała na wyjeździe Andorę 1:0. Trzy dni później Anglicy zanotowali drugie zwycięstwo, pokonując 2:0 Albanię. Po raz pierwszy ze zwycięstw cieszyli się z kolei Polacy i Węgrzy, którzy wygrywali odpowiednio 3:0 z Andorą i 3:0 z San Marino.

Ostatniego dnia marca odbyła się trzecia eliminacyjna kolejka. Późniejsi wicemistrzowie Europy pokonali Polskę 2:1, utrzymując pozycję lidera tabeli grupy I, natomiast Węgrzy pokonali 4:1 Andorę, przesuwając się na drugą lokatę. Albania również odniosła swoje drugie zwycięstwo, pokonując 2:0 San Marino.

El. MŚ, grupa I - tabela i terminarz wrześniowych meczów 

Po trzech kolejkach eliminacji w grupie I prowadzi Anglia z kompletem punktów i zwycięstw. Za jej plecami znajdują się Węgrzy z siedmioma punktami, a następnie Albania z sześcioma oczkami na koncie. Czwarte miejsce zajmuje reprezentacja Polski, która w trzech meczach zdobyła cztery punkty. To właśnie te trzy ekipy będą prawdopodobnie walczyć o drugie miejsce w grupie, które da awans do baraży. Zajęcie pierwszego miejsca w grupie premiowane bezpośrednią kwalifikacją do turnieju finałowego. 

Robert Lewandowski zaskoczył na konferencji: To temat tabu. Nie rozmawiamy o tymRobert Lewandowski zaskoczył na konferencji: To temat tabu. Nie rozmawiamy o tym

Tabela grupy I po trzech kolejkach:

 1. Anglia - 3 mecze - 3 zwycięstwa - 9 punktów - bramki: 9:1
 2. Węgry - 3 mecze - 2 zwycięstwa, 1 remis - 7 punktów, bramki: 10:4
 3. Albania - 3 mecze - 2 zwycięstwa, 1 porażka - 6 punktów, bramki 3:2
 4. Polska - 3 mecze - 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka - 4 punkty - bramki: 7:5
 5. Andora - 3 mecze - 3 porażki - 0 punktów - bramki: 1:8
 6. San Marino - 3 mecze - 3 porażki - 0 punktów - bramki: 0:10

Terminarz wrześniowych meczów w grupie I:

 • 2 września: Węgry - Anglia (20:45)
 • 2 września: Polska - Albania (20:45)
 • 2 września: Andora - San Marino (20:45)
 • 5 września: Anglia - Andora (18:00)
 • 5 września: Albania - Węgry (18:00)
 • 5 września: San Marino - Polska (20:45)

 • 8 września: Polska - Anglia (20:45)
 • 8 września: Węgry - Andora (20:45)
 • 8 września: Albania - San Marino (20:45)
Więcej o: