Borek: Dodatkowe dwa powołania do kadry Paulo Sousy. Spełniają się życzenia kibiców

Kamil Piątkowski i Jakub Kamiński zostaną dowołani przez Paulo Sousę do pierwszej reprezentacji! - informuje Mateusz Borek. To jeszcze nie jest oficjalna informacja, ale wiele na to wskazuje, że tak właśnie będzie.

- Słyszę, że jednak Kamil Piątkowski i Jakub Kamiński nie zagrają z Łotwą i Izraelem w reprezentacji U21, bo zostali dowołani do kadry Paulo Sousy na mecze z Albanią, San Marino i Anglią - poinformował na Twitterze Mateusz Borek.

Zobacz wideo "Ten sukces ma twarz Czesława Michniewicza. Dorzucił bardzo dużo do budżetu Legii"

Mecze z Albanią (2 września), San Marino (5 września) i Anglią (8 września) będą pierwszymi spotkaniami reprezentacji Paulo Sousy po Euro 2020, gdzie nasza kadra zakończyła swój udział na fazie grupowej.

Paulo Sousa w przeszłości przeżył koszmar. Pierwsza żona okrutnie złamałaMiażdżąca krytyka Paulo Sousy. "Po prostu kuriozum. Jak to możliwe?"

Sousa wysłał powołania niespełna dwa tygodnie temu [ZOBACZ POWOŁANIA]. Nominacje otrzymali m.in. Sebastian Szymański i Nicola Zalewski. Jeśli doniesienie Borka się sprawdzą, to szanse gry otrzymają teraz także Kamiński i Piątkowski.

Obrońca Red Bulla Salzburg ma na swoim koncie już dwa mecze w nowym klubie i jedną asystę. Z kolei 19-letni skrzydłowy Lecha Poznań zdążył strzelić dwa gole i zaliczyć asystę w 6 ligowych występach.  Przy pierwszej liście powołanych wielu kibiców liczyło na obecność skrzydłowego w kadrze, ale wtedy jeszcze nie było dla niego miejsca. 19-letni Jakub Kamiński wyrasta na prawdziwy motor napędowy Lecha Poznań w tym sezonie. A w tym sezonie popisywał się wieloma indywidualnymi akcjami. Jak choćby ta, w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin:

Pierwszy szerszy wywiad Paulo Sousy po Euro 2020. 'Zmnieniłbym kilka decyzji'Paulo Sousa pominął go przy powołaniach. Reprezentant Polski jest wściekły

Fatalny bilans Sousy

Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski jest od stycznia. Na razie jego bilans jest fatalny, bo kadra pod jego wodzą z ośmiu meczów wygrała tylko jeden - w marcu, 3:0 z półamatorską Andorą.

Najbliższe trzy spotkania mogą być kluczowe dla naszej drużyny w kontekście awansu na mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Katarze. W marcowych meczach Polacy ugrali cztery punkty w trzech występach. Nasza drużyna zremisowała z Węgrami (3:3), pokonała Andorę (3:0) i przegrała z Anglią (1:2).

- Muszę uspokoić jego ewentualne obawy wobec nieprawdziwych informacji w temacie poszukiwania jego następcy, a także o moich relacjach z nim. Nie wiem, skąd opinie o mojej niechęci do selekcjonera. By właściwie wykonywać swoją pracę, musi mieć zapewniony spokój - mówił niedawno Cezary Kulesza.

Więcej o: