Zastanawiająca statystyka Piotra Zielińskiego. Najgorsze dośrodkowania na Euro 2020

Piotr Zieliński ma za sobą dobry występ na Euro 2020, który nie pomógł jednak reprezentacji Polski w wyjściu z grupy. Według portalu whoscored.com 27-letni pomocnik był także najgorzej dośrodkowującym zawodnikiem na turnieju.

W niedzielę zakończyło się Euro 2020. W finale turnieju reprezentacja Włoch pokonała Anglię po rzutach karnych i zdobyła swoje drugie w historii mistrzostwo Europy. Reprezentacja Polski natomiast zakończyła swój udział w turnieju już na fazie grupowej. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie z zaledwie jednym punktem zdobytym w meczu z Hiszpanią (1:1).

Zobacz wideo Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

Piotr Zieliński najgorzej dośrodkowującym zawodnikiem na Euro. Fatalne statystyki

Spośród wszystkich reprezentantów Polski ciężko wymienić jakiegoś, który nie zawiódł na Euro 2020. Pretensji w zasadzie nie można mieć jedynie do Roberta Lewandowskiego, który zdobył trzy bramki na turnieju, ale w pierwszym meczu ze Słowacją całkowicie zawiódł.

Do wąskiego grona zawodników, którzy nie zawiedli w reprezentacji Polski na Euro, można zaliczyć także Piotra Zielińskiego. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie wszystko wychodziło pomocnikowi Napoli. Według portalu whoscored.com Zieliński był najgorszy w jednej ze statystyk dotyczącej dośrodkowań. 27-letni pomocnik miał najniższą (10,5 proc.) skuteczność dośrodkowań spośród zawodników, którzy wykonali ich więcej niż 15. Polak wykonał ich 19, z czego tylko dwa były celne. 

Po przeciwnej stronie klasyfikacji znalazł się kapitan reprezentacji Austrii David Alaba. Obrońca może się pochwalić najwyższą skutecznością (46,4 proc.) dośrodkowań. Austriak znakomicie egzekwował także rzuty rożne, będąc ich najlepszym wykonawcą na całym turnieju.

Ostatecznie trzeba podkreślić, że Zieliński ma za sobą dobry występ na Euro 2020 i pomimo słabej statystki dośrodkowań był jednym z czołowych reprezentantów Polski. - To zwycięzca, który umyka wobec porażki całego zespołu. Ale Piotr Zieliński w przeszłości już wiele razy był oceniany w oderwaniu od całego zespołu, dlatego - zachowując konsekwencję - po Euro robimy to samo. Za nim dobry turniej - pisał o nim Dawid Szymczak >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA