Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Absurd! Boniek wraca do meczu Polska - Słowacja i ma swoją teorię

- Rozmawiałem z Karlem-Heinzem Rummenigge i powiedział mi, że nasza kadra spokojnie mogła być na przykład na miejscu Czech. Stwierdził, że wolno zaczęliśmy turniej - mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek, który z okazji finału Euro 2020 porozmawiał z serwisem meczyki.pl.

Już w niedzielę o 21 odbędzie się finał Euro 2020. Reprezentacja Anglii zmierzy się w nim z Włochami na Wembley w Londynie. Wytypowania wyniku tego spotkania podjął się Zbigniew Boniek. - Stawiam na dogrywkę i rzuty karne - przyznał prezes PZPN w rozmowie z meczyki.pl.

Zobacz wideo

Euro 2020. Włosi szaleją po wygranej z Hiszpanią w półfinaleUEFA chce radykalnie zmienić format Euro! Rewolucyjna zmiana

Boniek w rozmowie z serwisem wrócił też do występu reprezentacji Polski, która odpadła z turnieju po trzech meczach fazy grupowej. - Rozmawiałem z Karlem-Heinzem Rummenigge [wieloletni szef Bayernu Monachium] i powiedział mi, że nasza kadra spokojnie mogła być na przykład na miejscu Czech. Stwierdził, że wolno zaczęliśmy turniej - zdradził prezes PZPN.

Po czym dodał: - Gdybyśmy grali mecz ze Słowakami jako ostatni, pewnie wygralibyśmy bardzo wysoko. Podobaliśmy mu się długimi fragmentami w spotkaniu ze Szwecją. Ale niestety - mieliśmy złe momenty, które rozwalały nam plan na te mecze. Zbyt dużo prostych błędów o trudno odwracalnych skutkach.

Harry Kane może przejść do historii. Tylko jeden piłkarz zdołał tego dokonaćHarry Kane może przejść do historii. Tylko jeden piłkarz zdołał tego dokonać

Zbigniew Boniek skomentował wynik reprezentacji Polski na Euro 2020

Jeden punkt w trzech meczach, zdobyty w drugim spotkaniu z Hiszpanią (1:1). To dorobek reprezentacji Polski, która po porażce ze Szwecją (2:3) pożegnała się z Euro już po fazie grupowej. - Teraz jestem bardziej zawiedziony niż po mundialu w Rosji. Ta drużyna była lepiej przygotowana, młodsza, silniejsza, dobrze się rozwijała, lepiej grała w piłkę, stać nas było na więcej, ale na koniec brakowało jakości - mówił Boniek, który dzień po porażce ze Szwecją pojawił się w Gdańsku na konferencji prasowej.

Po tej konferencji wielu kibiców i dziennikarzy krytycznie skomentowało słowa prezesa PZPN, zarzucając mu rozmijanie się z faktami i bagatelizowanie problemów. Ale w trakcie konferencji Boniek starał się odpierać zarzuty. I nawet długo po niej nie mógł pogodzić się z wynikiem na Euro. -  Gdyby Krychowiak nie dostał idiotycznej czerwonej kartki, wygralibyśmy 3:1 ze Słowacją i mielibyśmy autostradę do 1/8 finału - stwierdził niedawno w rozmowie z "Piłką Nożną".

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ