Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoski trener zdradził, że mógł zastąpić Adama Nawałkę. "Jakbym został zwolniony"

- Jakoś trzy lata temu kontaktował się ze mną prezes Zbigniew Boniek, ale ostatecznie wybrał polskiego trenera - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty włoski trener, Gianni De Biasi.

W 2018 roku po nieudanym mundialu w Rosji z reprezentacją Polski rozstał się Adam Nawałka. Zbigniew Boniek rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Prezes PZPN kontaktował się z włoskim szkoleniowcem. - Jakoś trzy lata temu kontaktował się ze mną prezes Zbigniew Boniek, ale ostatecznie wybrał polskiego trenera. Po tym, jak rozstałem się z reprezentacją Albanii, czekałem na ciekawą ofertę. Chciałem objąć silny zespół, mieć możliwość pracy z ciekawymi piłkarzami. Ucieszyłem się więc, kiedy skontaktował się ze mną Polski Związek Piłki Nożnej. Praca w Polsce byłaby dla mnie fajnym wyzwaniem. Nie było mi dane poprowadzić waszej kadry, ale cóż... to działo się dawno temu, więc nie ma co tego roztrząsać – powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty Gianni De Biasi, były trener Brescii, Torino czy Udinese Calcio, a także selekcjoner reprezentacji Albanii, z którą awansował na Euro 2016.

Zobacz wideo

Boniek krytycznie o kadrze i Krychowiaku. Boniek krytycznie o kadrze i Krychowiaku. "Pomocnicy muszą grę przyspieszać"

Znany trener chwali Sousę i Polaków. "Macie bardzo dobry zespół"

Trzy lata temu Włoch był jednak bardzo rozczarowany tym że posadę ostatecznie otrzymał Jerzy Brzęczek. - W czwartek praktycznie byłem już selekcjonerem, ale potem Boniek wybrał Polaka. Poczułem się, jakbym został zwolniony. Wolałbym się dowiedzieć tego osobiście, a nie z mediów – powiedział wówczas w rozmowie RMC Sport.

Teraz trenerem reprezentacji Polski jest Paulo Sousa. Według De Biasiego Portugalczyk może wykonać w Polsce dobrą robotę. Włoski trener dodał, że dziwi się ostatnim wynikom osiąganym przez reprezentację Polski. - Słabe wyniki reprezentacji Polski mnie zaskoczyły, ponieważ na papierze macie bardzo dobry zespół i klasowych zawodników w każdej formacji. Bramkarz? Jest. Obrońcy też z niezłych klubów, pomocnicy tym bardziej. No i Lewandowski. Naprawdę nie potrafię zrozumieć, dlaczego odpadliście tak wcześnie. Futbol jest dziwny – powiedział.

W rozmowie wytypował też wynik meczu finałowego pomiędzy Włochami a Anglią na Euro 2020, a także przyznał, że Italii brakuje z przodu Roberta Lewandowskiego.

Edward Krychowiak o czerwonej kartce syna: Mogę tylko przeprosić kibicówKrychowiak ostro reaguje na komentarz. "Odwagę? Przecież my się tutaj bawimy"

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ