Mocno o Szczęsnym. "To chyba najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie"

- Moje zdanie od 10 lat jest takie, że Wojtek nie daje rady. To chyba najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie. Zawsze stawiałbym na Fabiańskiego - mówi Maciej Terlecki na łamach WP Sportowefakty.

Wojciech Szczęsny ma za sobą słaby sezon. Najpierw jego Juventus został zdetronizowany w Serie A, nie zdobywając pierwszy raz od dziewięciu lat mistrzostwa Włoch i z trudem kwalifikując się do Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Polski Szczęsny zanotował zaś nieudane Euro 2020 - w pierwszym starciu ze Słowacją wbił sobie bramkę samobójczą, a drużyna odpadła już po fazie grupowej z zaledwie jednym punktem na koncie.

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Polska odpadła z Euro 2020. Ile biało-czerwoni zarobili na turnieju?Tak reprezentanci Polski bawią się po przegranym Euro 2020. Wakacje

Mocne słowa Terleckiego o Szczęsnym. "Moje zdanie od 10 lat jest takie, że Wojtek nie daje rady"

Po wpadce na Euro eksperci nie zostawiają na reprezentacji Polski suchej nitki. Jednym z tych piłkarzy, którym oberwało się najbardziej, jest właśnie bramkarz Juventusu. Były reprezentant Polski Maciej Terlecki w rozmowie z portalem WP Sportowefakty ostro skrytykował bramkarza Juventusu.

- Moje zdanie od 10 lat jest takie, że Wojtek nie daje rady. To chyba najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie. Zawsze stawiałbym na Łukasza Fabiańskiego. Podoba mi się jego charakter i umiejętności. Akurat teraz był kontuzjowany, ale wiele razy udowadniał, że sobie radzi - stwierdził Terlecki. - Moim zdaniem Maciej Szczęsny był lepszym bramkarzem, niż Wojtek. Po prostu trafił na gorsze czasy - dodał były reprezentant Polski.

Terlecki dodał, że Paulo Sousa postawił na Szczęsnego jako pierwszego bramkarza w kadrze, biorąc pod uwagę tylko przynależność klubową, a nie kierując się również innymi czynnikami. - To tak wygląda, że on popatrzył, że Szczęsny w Juventusie, a Fabiański w West Hamie. No to stawiamy na Wojtka, bo Juventus jest wyżej. Jurek Brzęczek nie popełnił tego błędu i dlatego został zniszczony przez media - zakończył.

Hiszpania w meczu z Chorwacją na Euro 2020."Był wygwizdywany i krytykowany. Teraz wszyscy kłaniają mu się w pas"

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: