Zaskakująca opinia reprezentanta Polski. "Zieliński jest najlepszym zawodnikiem w kadrze"

- Uważam, że Zieliński piłkarsko jest najlepszym zawodnikiem w reprezentacji. Nie boję się tego powiedzieć. Owszem, jest jeszcze Robert Lewandowski, który zdobywa wiele bramek, wiadomo. Ale o tych, którzy biją strzeleckie rekordy, zawsze się będzie mówiło - w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka powiedział bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Skorupski.

Mimo że reprezentacja Polski zakończyła udział w Euro 2020 na fazie grupowej, to kibice nie mogą mieć pretensji do Roberta Lewandowskiego. Kapitan drużyny i napastnik Bayernu Monachium strzelił gola w meczu Hiszpanią (1:1), który dał nam punkt oraz zdobył dwie bramki w meczu ze Szwecją (2:3), które na kilka chwil przywróciły nam wiarę w awans do fazy pucharowej turnieju.

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Obok Lewandowskiego najlepszym piłkarzem kadry Paulo Sousy na Euro 2020 był Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli brał na siebie odpowiedzialność w grze ofensywnej i na turnieju często wyglądał tak, jak od lat tego oczekujemy.

W rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka Zielińskiego zachwalał trzeci bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Skorupski. Zaskoczył on też teorią, że pomocnik Napoli jest "lepszy piłkarsko" niż Lewandowski.

Zieliński "lepszy piłkarsko" od Lewandowskiego

- Znamy się już długo, dogadujemy się bardzo dobrze. Bardzo lubię "Zielka" i dobrze mu życzę, chcę, aby w każdym spotkaniu zagrał jak najlepiej. Zawsze przed meczem mówię: "Chodź, Zielu, ja cię odpowiednio nastawię na ten mecz. Zobaczysz, że strzelisz gola i wygramy". I puszczam mu filmiki z jego najlepszymi sztuczkami, dryblingami, bramkami czy podaniami - powiedział Skorupski.

Dodał: Za każdym razem podkreślam, że Piotrek ma wielki talent, jest świetny i wszyscy w niego wierzą. Staram się dodawać mu otuchy. Wiem, że bardzo pomaga mu również żona, najbliżsi, menedżer. Każdy wspiera go mentalnie, a później on wychodzi na boisko i robi te swoje sztuczki, kółeczka, strzela gole.

- Szczerze? Uważam, że Zieliński piłkarsko jest najlepszym zawodnikiem w reprezentacji. Nie boję się tego powiedzieć. Owszem, jest jeszcze Robert Lewandowski, który zdobywa wiele bramek, wiadomo. Ale o tych, którzy biją strzeleckie rekordy, zawsze się będzie mówiło. Piłkarsko to jednak "Zielu" jest najlepszy - zakończył Skorupski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA