Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Jak to możliwe? Przecież to skandal!". Bońkowi się mocno oberwało

- Zbigniew Boniek? Ja nie mogę powiedzieć nic dobrego na temat tego, co on zrobił z polską piłką - mówi na łamach "Interii" Janusz Kupcewicz, były reprezentant Polski.

Reprezentacja Polski po raz kolejny zawiodła na wielkim turnieju. Polacy po porażce ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3 odpadli z Euro 2020 już po fazie grupowej. Kibice są rozgoryczeni i szukają przyczyn takiego stanu rzeczy. Trwa zażarta dyskusja na temat wyborów i decyzji Paulo Sousy, krytyka dosięgnęła też rzecz jasna piłkarzy. Wielu odpowiedzialnością za klęskę na Euro obarcza również Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN. 

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Robert Lewandowski w meczu ze SzwecjąGol Roberta Lewandowskiego nominowany do bramki kolejki Euro 2020! Gdzie głosować?

O przyczynach złych wyników na portalu "Interia" wypowiedział się Janusz Kupcewicz. - Jest smutek i żal. Duża w tym wina tych panów, którzy zawiadują związkiem. Wiele rzeczy się na to złożyło. Proszę mi powiedzieć, jak to jest możliwe, że po przegranym meczu ze Słowakami nagle ukazuje się filmik z odprawy? Przecież to skandal! Wszyscy, którzy siedzą w piłce, to wiedzą kto za tym stał. Tłumaczyli się, że wszystko chcieli pokazać, a g.... prawda. Wiadomo, o co im chodziło. Do tego ta nasza logistyka, te loty z jednej strony Europy w drugą, nie wiem. Nie chcę się wypowiadać, ale wiadomo, że w polskiej piłce rządzi jedna osoba, a jest nią Boniek. Ja nie mogę powiedzieć nic dobrego na temat tego, co on zrobił z polską piłką - uważa 20-krotny reprezentant Polski.

Euro 2020. Hiszpania - SłowacjaHiszpania wyszła z jednego kryzysu. "Wszyscy czują ulgę, Busquets się rozpłakał"

Uczestnik mundialu z 1982 dodaje: - Po meczu ze Szwecją już wiem, że decyzja o zatrudnieniu Paulo Sousy była zła.

Warto dodać, że Sousa objął funkcję selekcjonera na niecałe dwa miesiące przed startem eliminacji do mistrzostw świata 2022 i pięć miesięcy przed rozpoczęciem Euro 2020. Przed Euro poprowadził kadrę tylko w pięciu spotkaniach (trzy eliminacyjne i dwa towarzyskie przed turniejem). 

Boniek podsumował występ kadry na Euro. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

- Wnioski po konferencji są takie, że nikt nie jest odpowiedzialny za wynik. Sam prezes twierdzi, że wynik to kwestia jakości i akurat on za to nie odpowiada - mówi Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl. Więcej znajdziecie TU.

- To Boniek pod koniec stycznia zwolnił Jerzego Brzęczka i zatrudnił Paulo Sousę. Sama decyzja o rozstaniu z Brzęczkiem była słuszna, od dawna wyczekiwana, ale moment zatrudnienia Sousy bardzo ryzykowny. Od początku były obawy, że Portugalczykowi zabraknie czasu na przygotowanie drużyny do turnieju. Niestety - te obawy się potwierdziły - dodaje Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na muralu

Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na Muralu na żywo, który Sport.pl przygotował specjalnie na Euro. Spośród przesłanych haseł wybieramy najlepsze i umieszczamy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ