Mocne porównanie Sousy z Beenhakkerem przez Listkiewicza. "Fiat uno"

Reprezentacja Polski po porażce 2:3 ze Szwecją odpadła z Euro 2020. Sporo słów krytyki po tym spotkaniu dotyczyło selekcjonera polskiej kadry Paulo Sousy. Komentarz w jego sprawie zabrał również były prezes PZPN-u Michał Listkiewicz, który porównał Portugalczyka do Leo Beenhakkera.

Jeden remis, dwie porażki i zaledwie jeden zdobyty punkt - z takim bilansem reprezentacja Polski zakończyła zmagania na Euro 2020. Co prawda biało-czerwoni strzelili więcej goli niż Anglia, Czechy czy Walia, które awansowały do kolejnej rundy, ale stracili aż sześć bramek, co w dużym stopniu nie pozwoliło im marzyć o udziale w 1/8 finału.

Zobacz wideo Kto winnym niepowodzenia na Euro 2020?

Polska spadnie w rankingu FIFA. Najgorszy wynik od 2015 rokuRobert Lewandowski wystosował apel do kibiców. "Wszyscy jesteśmy rozczarowani"

Słaby bilans Paulo Sousy z polską kadrą

Paulo Sousa w spotkaniu ze Szwecją prowadził polską kadrę po raz ósmy. Jego dotychczasowy bilans nie może zachwycać. Od momentu objęcia stanowiska selekcjonera polskiej kadry w styczniu 2021 roku, Polacy pod jego wodzą wygrali tylko jedno spotkanie, cztery zremisowali i trzy przegrali.

Jedynym dotychczasowym zwycięstwem była wygrana nad Andorą w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 (3:0). Poza tym w kwalifikacjach tych biało-czerwoni zremisowali z Węgrami (3:3) i przegrali z Anglią (1:2). Remisy padały również w obu meczach towarzyskich przed Euro 2021 - z Rosją (1:1) i Islandią (2:2), a także w turniejowym pojedynku z Hiszpanią (1:1). Lepsza natomiast okazywały się Słowacja (1:2) i Szwecja (2:3).

Listkiewicz porównuje Sousę z Beenhakkerem

Komentarz w sprawie dotychczasowych dokonań na Facebooku zamieścił były prezes PZPN-u Michał Listkiewicz. "Porównywanie Sousy z Beenhakkerem to jakby Fiata Uno porównać z Lexusem. Leo wygrał w wielkim stylu eliminacje przed Portugalią i Belgią a Paolo jeden mecz z... Andorą. Subtelna różnica" - napisał.

Hiszpańskie media brutalne dla Polaków! Hiszpańskie media brutalne dla Polaków! "Sam przeciw całemu krajowi"

Podczas czwartkowej konferencji prasowej obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek jasno wskazał, jaka jest przyszłość Paulo Sousy. - Paulo Sousa ma kontrakt z PZPN do końca eliminacji. Jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników i to była drużyna grająca inaczej niż, to do czego byliśmy przyzwyczajeni - powiedział.

Więcej o: