Zbigniew Boniek wbił szpilkę polskim piłkarzom. "Myśleliśmy, że są dobrzy"

- Mistrzostwa pokazały, że piłkarze, o których myślimy, są dobrzy [...] ich jakość wyszła bardzo jasno - powiedział Zbigniew Boniek, wbijając tym samym piłkarzom szpilę po ich nieudanym występie w turnieju finałowym mistrzostw Europy.

Zbigniew Boniek spotkał się w czwartek na konferencji prasowej z dziennikarzami, odpowiadając na wiele pytań po odpadnięciu reprezentacji Polski już po fazie grupowej Euro 2020Kadra Paulo Sousy po zaledwie trzech meczach fazy grupowej pożegnała się z turniejem po porażkach ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3.

Zobacz wideo "Sousa jest rewolucjonistą. Powinien zostać, ale na razie broni go tylko otoczka"

Polska spadnie w rankingu FIFA. Najgorszy wynik od 2015 rokuDuży spadek Polski w rankingu FIFA! Tak źle nie było od sześciu lat

Boniek o grze polskich piłkarzy na Euro 2020. "Ich jakość wyszła bardzo jasno"

Boniek poruszył m.in. kwestię jakości polskich zawodników, którzy zagrali w turnieju. - Mistrzostwa pokazały, że piłkarze, o których myślimy, są dobrzy [...] Ich jakość wyszła bardzo jasno. Widziałem to po piłkarzach po wczorajszym meczu. Byli przekonani o tym, że na więcej nie było ich stać - stwierdził prezes PZPN, który odniósł się również do meczu ze Szwecją i ogromnej liczby dośrodkowań, z których większość była całkowicie nieudana. - Zabrakło nam jakości i nad tym trzeba pracować. Ta jakość to jest technika indywidualna. Wiele aspektów, które o tym decydują - dodał Boniek.

Co zawiodło?

- Jakość. Pod względem taktycznym graliśmy dobrze, nie było tego, co nas ostatnio przerażało, czyli przesuwania, kontry i małej liczby sytuacji podbramkowych. Teraz gra była lepsza, ale na koniec brakowało jakości. Mieliśmy ze Szwecją 30-40 dośrodkowań, ale 90 proc. było niedokładnych. To jest jakość. Tego potrzeba, a tego nam brakowało - mówił na konferencji Boniek.

"Kiedy po wyborze Paulo Sousy rozmawiałem z francuskimi dziennikarzami, mówili, że to trener, który w kółko powtarzał słowo "proces". Ale polskiej piłce na Euro potrzebny był sukces. Tu i teraz" - pisze Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Cristiano Ronaldo i MbappeZdjęcie Ronaldo i Mbappe stało się hitem internetu. "Przyszłość"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: