Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Duży spadek Polski w rankingu FIFA! Tak źle nie było od sześciu lat

Reprezentacja Polski zakończyła udział w Euro 2020 na fazie grupowej, przegrywając w ostatnim meczu 2:3 ze Szwecją. Porażka oznacza, że biało-czerwoni spadną w rankingu FIFA o co najmniej pięć miejsc, co będzie najgorszym wynikiem od sześciu lat.

Ostatnia aktualizacja rankingu FIFA została opublikowana 27 maja. W ówczesnej klasyfikacji nie zostały jednak uwzględnione wyniki meczów towarzyskich, spotkań w ramach Euro 2020, Copa America oraz pojedynków w eliminacjach do mistrzostw świata w strefach innych niż europejska. Polska kadra zajmowała wtedy 21. miejsce.

Zobacz wideo Katastrofa reprezentacji Polski! Czy to koniec Paulo Sousy?

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwecja na Euro 2021. St. Petersburg, Rosja, 23 czerwca 2021Zagraniczne media przejechały się po kadrze Polski. "Lewandowski przywdział strój zbawiciela"

Polska spadnie w rankingu FIFA

Przed rozpoczęciem Euro 2020, podopieczni Paulo Sousy zremisowali w meczach towarzyskich z Rosją i Islandią. Na turnieju było jeszcze gorzej. Na rozpoczęcie fazy grupowej Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią, zaś na koniec zmagań na tym etapie przegrali 2:3 ze Szwecją.

Osiągnięte przez Polaków rezultaty sprawiają, że w najnowszym rankingu FIFA na ich koncie będzie 1516,31 pkt. To z kolei powoduje, że bardzo prawdopodobne jest, iż biało-czerwoni zanotują wyraźny spadek w notowaniu. Na ten moment wiadomo, że ich pozycja będzie gorsza o co najmniej pięć lokat.

Możliwa najgorsza pozycja od 2015 roku

Pewne natomiast jest to, że Polska zostanie wyprzedzona przez Senegal i Austrię, która wywalczyła awans do 1/8 finału Euro 2020. Polacy znajdą się również za Japonią, Peru i Iranem. W najlepszym scenariuszy biało-czerwoni zajmować będą 26. pozycję, ale i tę lokatę mogą stracić.

Euro SekcjaTo były trzy stracone lata fantastycznego pokolenia polskich piłkarzy [EURO SEKCJA]

Polaków może wyprzedzić Ukraina (jeśli wygra w 1/8 finału) oraz Paragwaj (jeśli wygra dwa następne mecze Copa America). Tak niska lokata może oznaczać, że Polacy znajdą się najniżej w rankingu FIFA od 2015 roku, kiedy to zajmowali 34. miejsce.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ