Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W tym jesteśmy "najlepsi". Niechlubna statystyka Polaków na Euro

Reprezentacja Polski to najwyżej rozstawiony w rankingu FIFA zespół, który nie awansował do 1/8 finału Euro 2020.

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2020. Po porażce ze Słowacją 1:2 i remisie z Hiszpanią 1:1 Polacy musieli wygrać ostatni mecz grupowy ze Szwecją. To się nie udało – już w 2. minucie Polacy stracili bramkę, a w 59. minucie – drugą. Nadzieje w serca kibiców wlał Robert Lewandowski, który strzelił dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do rywali. Ostatecznie Polacy przegrali 2:3 i pożegnali się z turniejem, zajmując ostatnie miejsce w grupie.

Zobacz wideo "Sousa jest rewolucjonistą. Powinien zostać, ale na razie broni go tylko otoczka"

Słowa Zielińskiego odbiły się głośnym echem. Szwedzi domagają się większego szacunkuSłowa Zielińskiego odbiły się głośnym echem. Szwedzi domagają się większego szacunku

Polacy odpadli z Euro, choć według rankingów powinni grać dalej

Patrząc tylko na to co jest na papierze i na miejsca w rankingach, może to być uznane za niespodziankę. Najlepszy piłkarz świata, Robert Lewandowski, nie zagra w fazie pucharowej turnieju. Polacy byli typowani jako zespół, który razem ze Szwecją będzie walczył o miejsce za plecami Hiszpanów. Ostatecznie Szwedzi wygrali grupę, a Polacy znaleźli się na samym końcu z jednym punktem.

Polacy zajmują obecnie 21. lokatę w rankingu FIFA – najwyższą spośród wszystkich drużyn, które pożegnały się już z rozgrywkami. Gdyby rankingi grały, to Polacy powinni zająć w grupie trzecie miejsce i grać na Euro dalej. Szwecja zajmuje 18. miejsce, Hiszpania jest szósta, a Słowacja plasuje się na 36. miejscu. Wśród zespołów, które w rankingu FIFA plasują się za Polakami, ale grają dalej są między innymi Austria (23.), Ukraina (24.) i Czechy (40.).

Aktualnie liderem rankingu FIFA jest reprezentacja Belgii, która zmierzy się z Portugalią w 1/8 finału. Zaraz za Belgami plasują się Francuzi, którzy zagrają ze Szwajcarią. Pierwsze mecze 1/8 finału Euro 2020 odbędą się w najbliższą sobotę. Włosi zagrają z Austrią, a Walia z Danią. Relacje na żywo w Sport.pl.

Russia Sweden Poland Euro 2020 Soccer"Po jego zejściu graliśmy w jedenastu. Zagrał tak, jak ja na mundialu w Korei"

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ