Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niechlubny rekord reprezentacji Polski. Tylko raz było tak źle

Reprezentacja Polski zanotowała jeden z najgorszych startów w historii turniejów finałowych mistrzostw Europy. Występ biało-czerwonych na Euro 2020 można jedynie porównać z Euro 2008, gdy wówczas również zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie z zaledwie jednym punktem, ale wtedy w imprezie grało tylko 16 drużyn, a nie 24.

Nie tak miał wyglądać występ reprezentacji Polski na turnieju finałowym mistrzostw Europy. Kadra Paulo Sousy po zaledwie trzech meczach fazy grupowej odpadła z turnieju po porażkach ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo

Niezwykłe sceny w czasie meczu Słowacja - Hiszpania! Krzyczeli: Lewandowski, LewandowskiNiezwykłe sceny w czasie meczu Słowacja - Hiszpania! Krzyczeli: Lewandowski, Lewandowski

Fatalny występ Polski na Euro 2020. Tak źle było tylko raz

Polska zdobyła w grupie E zaledwie jeden punkt z bilansem bramkowym 4:6 i zakończyła fazę grupową na ostatniej pozycji w tabeli. Okazuje się, że start na Euro 2020 jest jednym z najgorszym w historii startów biało-czerwonych na turniejach finałowych ME. Tegoroczny turniej można porównać tylko z Euro 2008, gdy debiutowaliśmy na europejskim czempionacie pod wodzą Leo Beenhakkera. Wówczas Polska również zdobyła jeden punkt po remisie 1:1 z Austrią i bilansem bramkowym 1:4, ale ze względu na to, że wówczas w turnieju grało mniej drużyn, to zajęliśmy 14. miejsce, wyprzedzając tylko dwa zespoły - Francję i Grecję.

Teraz było równie źle, bo z grona 24 zespołów, Polska zdołała wyprzedzić tylko trzy zespoły - Szkocję (jeden punkt i bilans bramkowy 1:5), Macedonię Północną (jeden punkt i 2-8) i Turcji (0 punktów i 1-8).

Najlepiej Polska wypadła na Euro 2016 (siedem punktów w grupie), gdzie dotarła do ćwierćfinału, a na Euro 2012 zdobyła w grupie dwa punkty i nie awansowała do fazy pucharowej.

Henryk Kasperczak (z lewej) Kasperczak domaga się rewolucji w kadrze. "Już nic więcej nie osiągną"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ