Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kasperczak domaga się rewolucji w kadrze. "Już nic więcej nie osiągną"

Były reprezentant Polski i trener, Henryk Kasperczak, podsumował nieudany start biało-czerwonych na Euro 2020 w rozmowie z PAP. - Chciałbym, żebyśmy mieli w składzie jedenastu Lewandowskich. Niestety mamy tylko jednego - stwierdził.

Nie tak miał wyglądać start reprezentacji Polski na turnieju finałowym mistrzostw Europy. Kadra Paulo Sousy po zaledwie trzech meczach fazy grupowej odpadła z turnieju po porażkach ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Słowa Zielińskiego odbiły się głośnym echem. Szwedzi domagają się większego szacunkuSłowa Zielińskiego odbiły się głośnym echem. Szwedzi domagają się większego szacunku

Kasperczak boleśnie podsumował występ Polski na Euro 2020. Domaga się zmian

Po odpadnięciu z Euro 2020 głos na temat występu Polski zabrał trener Henryk Kasperczak w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. - Drużynie, piłkarzom nie można było odmówić woli walki, ale nie widziałem w niej wiary, że można coś dobrego osiągnąć. Brakowało jakości. Chciałbym, żebyśmy mieli w składzie jedenastu Lewandowskich. Niestety mamy tylko jednego. To nie wystarczyło, aby wyjść z grupy - podsumował trener.

Według Kasperczaka w reprezentacji nieuniknione są zmiany i wielu piłkarzy powinno odejść, ustępując miejsca młodszym - Po poprzednich mistrzostwach Europy wydawało się, że ta generacja piłkarzy może się rozwinąć, pójść do przodu, a tak się nie stało i już nic więcej nie osiągną w kadrze - podkreślił.

Na koniec Kasperczak odniósł się do Paulo Sousy, który po przejęciu polskiej kadry ma z nią fatalny bilans - tylko jeden wygrany mecz z Andorą. Brązowy medalista MŚ z 1974 roku prognozuje, że portugalski trener powinien jednak zostać na stanowisku, ponieważ w przypadku zerwania kontraktu, który jest ważny do końca eliminacji MŚ 2022, PZPN musiałby mu zapłacić ogromne odszkodowanie. 

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwecja na Euro 2021. St. Petersburg, Rosja, 23 czerwca 2021Szwedzi drwią z klęski Polaków. "Obudził się w nim wewnętrzny Morata"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ