Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Po jego zejściu graliśmy w jedenastu. Zagrał tak, jak ja na mundialu w Korei"

- Po jego zejściu w końcu graliśmy w jedenastu - tak Radosław Kałużny określił grę Grzegorza Krychowiaka w meczu ze Szwecją. - On tak samo zaprezentował się w Euro, jak ja w mistrzostwach świata - dodał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym"

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020. Wynik ten oznacza, że zespół Paulo Sousy zajął ostatnie miejsce w grupie i odpadł z rywalizacji. Polacy przegrywali w tym meczu już 0:2 po golach Emila Forsberga, nadzieje na awans przywróciły dwie bramki Roberta Lewandowskiego, jednak w doliczonym czasie gry naszą drużynę dobił Viktor Claesson.

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Jednym z najgorszych piłkarzy reprezentacji Polski podczas całego turnieju był Grzegorz Krychowiak. Po czerwonej kartce w meczu ze Słowacją musiał pauzować w spotkaniu przeciwko Hiszpanii. Wrócił na ostatni mecz, ale nie był w stanie pokazać się z dobrej strony przeciwko Szwedom. Po ostatnim spotkaniu Euro 2020 na pomocnika Lokomotiwu spadła wielka fala krytyki.

Były reprezentant Polski krytykuje Grzegorza Krychowiaka

- Nie uwziąłem się na Grzegorza Krychowiaka, bo grać potrafi, ale tak jak w meczu ze Słowakami, także teraz był niewidzialny. To znaczy wtedy raz zwrócił na siebie uwagę - gdy wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Teraz gdzieś kitka mignęła przy rożnym i to wszystko. Po jego zejściu w końcu graliśmy w jedenastu - przyznał Radosław Kałużny, były reprezentant Polski, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - On tak samo zaprezentował się w Euro, jak ja w mistrzostwach świata. Torba ze sprzętem została w Polsce, a ja byłem na turnieju w Korei - dodał.

 

Szwedzi dzięki wygranej z Polską wygrali grupę E z siedmioma punktami. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona zagra w fazie pucharowej z Ukrainą. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 21:00 na Hampden Park w Glasgow.

Janne AnderssonNiecodzienne sceny w meczu Polski. Trener Szwedów: "Nie chciałem z niego zakpić"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ