Wojciech Szczęsny krytycznie o poziomie reprezentacji Polski. "Musimy to zaakceptować"

- Nie jesteśmy w stanie wyjść na Hiszpanię i przewyższyć ją jakością piłkarską. Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie tego zrobić nawet ze Szwecją. Musimy zaakceptować, że nigdy nie będziemy najlepszą drużyną świata. Ale musimy też mieć w sobie pokorę, żeby spróbować uwypuklić nasz "team spirit", dzięki któremu możemy wygrać - mówił przed środowym meczem ze Szwecją dla "Foot Trucka" Wojciech Szczęsny.

Polacy wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Jeśli pokonają Szwecję, to wyjdą z grupy E i zagrają w kolejnej fazie turnieju. Po meczu z Hiszpanią, który zakończył się remisem 1:1 i dał kadrze Paulo Sousy taką możliwość dla kanału "Foot Truck" wypowiedział się Wojciech Szczęsny, który uczestniczył w specjalnej rozmowie z Peterem Schmeichelem

Zobacz wideo Sousa to mistrz drugich połówek [Euro Sekcja]

Szczęsny: Lewandowski z przodu, jeden piłkarz tu, jeden tam, to wciąż za mało

- Jako drużyna mamy dużo pokory, która każe nam sądzić, że nie jesteśmy w stanie wygrywać meczów samą jakością, jaką posiadamy w składzie. Lewandowski z przodu, jeden piłkarz tu, jeden tam, to wciąż za mało. Musimy wygrywać mecze jako zespół - wskazał Wojciech Szczęsny.

 

- Zremisowaliśmy z Hiszpanią, chociaż ich obrońcy mogliby grać u nas w pomocy. To zupełnie inna kultura gry. Ale kiedy bronisz się kompaktowo, tworzy się taka szczególna energia. Przychodzi końcówka meczu i czujesz podświadomie, że nie stracisz gola. To zawsze było w DNA naszej drużyny. Nigdy nie graliśmy pięknie - dodał bramkarz Juventusu i reprezentacji Polski

Szwedzi pewni siebie przed meczem z Polską. Szwedzi pewni siebie przed meczem z Polską. "No to niech tak myśli"

"Nie jesteśmy w stanie wyjść na Hiszpanię i przewyższyć ją jakością piłkarską"

Szczęsny ocenił, że w jakości piłkarskiej nie wyprzedzamy ani naszych wcześniejszych, ani środowych rywali. - Nie jesteśmy w stanie wyjść na Hiszpanię i przewyższyć ją jakością piłkarską. Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie tego zrobić nawet ze Szwecją. Musimy zaakceptować, że nigdy nie będziemy najlepszą drużyną świata. Ale musimy też mieć w sobie pokorę, żeby spróbować uwypuklić nasz "team spirit", dzięki któremu możemy wygrać - powiedział. 

Marek Koźmiński i Zbigniew BoniekKandydat na prezesa PZPN odpowiada na zachowanie rywala. "To absurd, kabaret"

Polska zmierzy się ze Szwecją w środę o godzinie 18 w Sankt Petersburgu. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Robert Lewandowski z jasnym komunikatem do kibiców przed meczem ze SzwecjąTakim składem Polska ma zagrać ze Szwecją o awans! Dwie zmiany

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: