Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Dudek wskazał klucz do sukcesu przed meczem ze Szwecją

Jerzy Dudek na łamach "Przeglądu Sportowego" ocenił, co może być decydującym czynnikiem, aby reprezentacja Polski pokonała Szwecję na Euro 2020. - Nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów, a wydaje się, że dużym problemem naszej drużyny jest samo zaangażowanie i pokazanie charakteru. [...] To wydaje się kluczem do sukcesu - powiedział były bramkarz.

Reprezentacja Polski po remisie w sobotę 1:1 z Hiszpanią w Sewilli zachowała szanse na wyjście z grupy E w turnieju finałowym mistrzostw Europy. W ostatnim spotkaniu ze Szwecją zespół Paulo Sousy w przypadku zwycięstwa awansuje do 1/8 finału Euro 2020.

Zobacz wideo Bednarek będzie grał. Łukasz Fabiański jeszcze nie gotowy

Polska-Hiszpania. Biało-czerwoni liczą na cud. Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]PZPN odpowiada na informacje Tomasza Smokowskiego. "Tylko jeden piłkarz"

Dudek przed meczem Polska-Szwecja na Euro 2020. "To może być skuteczna recepta"

Szanse biało-czerwonych w starciu ze skandynawską reprezentacją ocenił były reprezentant Polski, Jerzy Dudek w swoim najnowszym felietonie napisanym dla "Przeglądu Sportowego", wskazując, w jaki sposób kadra Sousa powinna zagrać, aby odnieść sukces.

- Starcie na Estadio La Cartuja udowodniło, że mamy sporo do zaoferowania. Myślę, że powinniśmy nadal szukać wysokiego pressingu, bo Hiszpanie mieli spore problemy, żeby spod niego wyjść, podobnie było z agresywnym doskokiem w środku pola, co warto kontynuować. To może być równie skuteczna recepta na Szwedów - przyznał były bramkarz reprezentacji Polski.

I dodał: - Nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów, a wydaje się, że dużym problemem naszej drużyny jest samo zaangażowanie i pokazanie charakteru. [...] Szwedzi grali ze Słowacją bardzo zachowawczo, widać, że jest to wyrachowany zespół. Nie podejmują zbędnego ryzyka, ale liczę na to, że liderzy udźwigną ciężar tego spotkania.

W dalszej części rozmowy Dudek jeszcze raz powtórzył, że tylko odpowiedni poziom zaangażowania zapewni Polsce wygraną ze Szwecją. - To wydaje się się kluczem do sukcesu. Mam nadzieję, że sobotnie starcie było dla Paulo Sousy meczem założycielskim, a jeszcze bardziej liczę na to, że będzie nim spotkanie ze Szwecją. Wygrana z tym rywalem będzie potwierdzeniem tego, że drużyna zrozumiała samą siebie, selekcjonera i że zmierza w odpowiednim kierunku - podkreślił Dudek.

Burza w Danii po słowach lekarza ws. Eriksena. Jens Kleinefeld przepraszaBurza w Danii po słowach lekarza ws. Eriksena. Jens Kleinefeld przeprasza

Mecz Polaków ze Szwedami zaplanowano na środę 23 czerwca o godzinie 18:00 w Sankt-Petersburgu. Przypomnijmy, że po wygranej Szwajcarii z Turcją i porażce Walii z Włochami w niedzielę sytuacja polskiej kadry się skomplikowała. Do awansu do 1/8 finału nie wystarczy już remis w środowym meczu, który mógł dawać nadzieje na wyjście z grupy z trzeciego miejsca. Teraz to już jednak niemożliwe, a Polacy awansują do 1/8 finału tylko w przypadku zwycięstwa ze Szwecją. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Równolegle z meczem Polski będzie toczyło się drugie spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Słowacją.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ