Kacper Kozłowski pobił rekord mistrzostw Europy! Przeszedł do historii

Reprezentant Polski Kacper Kozłowski w 55. minucie spotkania z Hiszpanią (1:1) pojawił się na boisku w Sewilli. Polak został tym samym najmłodszym piłkarzem, który zadebiutował na mistrzostwach Europy.

17-letni Kacper Kozłowski został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił na mistrzostwach Europy. Polak pobił tym samym rekord ustanowiony kilka dni temu przez Jude'a Bellinghama w meczu Anglii z Chorwacją.

Kacper Kozłowski najmłodszym debiutantem na mistrzostwach Europy!

Jude Bellingham, który debiutował wówczas na Euro, miał w tamtym momencie 17 lat i 345 dni. Zawodnik, który na co dzień występuje w Borussii Dortmund, urodził się w czerwcu 2003 roku - kilka miesięcy przed Kozłowskim. Pomocnik nie cieszył się jednak ze swojego rekordu zbyt długo.

W sobotę 19 czerwca wynik ten pobił Kacper Kozłowski, który w 55. minucie spotkania Hiszpania - Polska, pojawił się na stadionie w Sewilli. Zawodnik zmienił Mateusza Klicha. Zadebiutował w turnieju mając dokładnie 17 lat i 246 dni.

Hiszpania - Polska, Euro 2020, sytuacja bramkowa Alvaro Moraty. Źródło: TVP SPORTTak Hiszpania strzeliła gola Polsce. Zdecydowały centymetry [WIDEO]

Kacper Kozłowski mógł pobić ten rekord już podczas meczu ze Słowacją. 17-latek spędził jednak 90 minut na ławce rezerwowych. Trener Paulo Sousa dał szanse na grę innym młodym zawodnikom - Jakubowi Moderowi, Tymoteuszowi Puchaczowi, Przemysławowi Frankowskiemu i Karolowi Świderskiemu.

Polska wciąż walczy

Polska ostatecznie zremisowała, więc wciąż może awansować do fazy pucharowej. Aby tak się stało drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik starcia Hiszpanów ze Słowacją, które również odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00. Polska może zająć trzecie miejsce w grupie remisując ze Szwedami, ale wtedy będziemy mieli tylko dwa punkty, a więc za mało, aby liczyć się w walce o awans z trzeciej lokaty.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Reakcja Paulo Sousy na strzał Roberta LewandowskiegoTak Sousa zareagował na pudło Lewandowskiego. Kamery wszystko nagrały